Gaziantep ve Selçuk Üniversitesi'nden ortak tavır

Gaziantep ve Selçuk Üniversitesi'nden ortak tavır.18927
  • Giriş : 25.02.2008 / 20:59:00
  • Güncelleme : 25.02.2008 / 22:26:05

Türbanlıların girişine izin veren Gaziantep ve Selçuk Üniversitesi'nin bundan sonra yapacakları belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anayasanın 10. ve 42. maddelerinde yapılan değişiklik ve konuya ilişkin YÖK genelgesinin gönderilmesiyle ilgili olarak Gaziantep Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi açıklama yaptı.

Gaziantep Üniversitesi Senatosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, ''Anayasa'nın TBMM tarafından değiştirilen ilgili maddelerinin uygulanmasına ilişkin kanuni düzenlemeler yapılıncaya kadar yürürlükteki kanunlara uyulacağı'' bildirildi.

Konya Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ''Aksi yönde bir yasal düzenleme, mahkeme kararı veya YÖK kararı ortaya çıkmadıkça, şimdilik YÖK yazısı doğrultusunda uygulama yapılmasının üniversitemizdeki huzur ortamının sürdürülmesi açısından önemli olduğu düşüncesindeyiz. Bununla birlikte, üniversitemizde İnkılap Kanunları'na uygunluk özellikle dikkate alınacaktır'' denildi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Senatosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, ''Anayasanın ilgili maddelerinde öngörülen değişikliklerin hayata geçirilmesi ve uygulanabilmesi için eğitim ve öğretim hakkının sınırlarını belirleyen kanuni bir düzenlemeye ihtiyaç vardır'' ifadesi kullanıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious