Gaziantep'in kamp programı

Gaziantep'in kamp programı.12569
  • Giriş : 08.07.2008 / 18:02:00

Turkcell Süper Lig takımlarından Gaziantepspor, yeni sezon hazırlıklarını kendi tesislerinde günde çift antrenman yaparak sürdürürken, kırmızı-siyahlıların, İtalya kampı programı da netleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kırmızı-siyahlıların, İtalya kampı programı da netleşti. Gaziantepspor 27 Temmuz'da İtalya'ya gidecek. Kamp programı kapsamında 5 hazırlık maçı yacağı bildirilen kırmızı-siyahlılar, 28 Temmuz'da İtalya Seri C1A takımlarından Padova ile, 30 Temmuz'da İtalya Seri A takımlarından Lazio ile, 1 Ağustos'ta Seri A takımlarından Udinese ile, 3 Ağustos'ta, Seri B takımlarından Triestina ile ve son olarak 4 Ağustos'ta Seri A takımlarından Lecce ile karşılayacak.

Hotel Gortani'de kamp yapacak Gaziantepspor'un İtalya kampı 7 Ağustos'ta tamamlanacak. Bu sene yapılan transferlerle güçlü bir kadro kuran Gaziantepspor, lige iyi başlangıç yapmak için kamp sonunda da kadroyu yeniden gözden geçirecek.

Tecrübeli oyuncularla genç oyuncuları biraraya getiren teknik direktör Nurullah Sağlam, bu sezon geçen 3 yılın acısını çıkaracaklarını söyledi. Tecrübeli oyunculardan güzel bir takım kurduğunu belirten Sağlam, çalışmaların iyi bir tempoda sürdüğünü, dünden itibaren topla çalışmalara başladıklarını anlattı.

Sağlam, ''İlk etap kampı burada yapmamızın en büyük nedenlerinden biri, arkadaşlık ve ekip ruhunu canlandırabilmek. Bunun olacağına inanıyorum. Oyuncuların büyük bir bölümü ile daha önce çalıştığım için onların kişiliklerini ve oyuncu kimliklerini çok iyi biliyorum'' dedi.

Gaziantepspor Kulübü Asbaşkanı Bilal Çeker de, yaptığı açıklamada bu sezonun diğer sezonlardan çok farklı olduğunu, kırmızı-siyahlıların bu yıl 40. kuruluş yıldönümünü kutlayacağını söyledi.

Yerli transferlerin tamamlanmak üzere olduğunu, yabancı oyuncu transferini ise kampa kadar tamamlamak istediklerini ifade eden Çeker, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Kendi tesislerimizde çalışmalarımız iyi bir tempoda sürüyor. Bu ay içerisinde ikinci etap kampı için İtalya'ya gidiyoruz. İç transferimizi hemen hemen bitirmiş durumdayız. İstediğimiz birkaç yabancı oyuncu var, onları da takıma katmamız halinde daha iyi olacağımıza inanıyorum. Yeni sezonda herkesin keyifle izleyebileceği, taraftarın geldiği maçtan zevk alabileceği bir takım oluşturuyoruz. Yeni sezonda biraz da şansımız yolunda giderse her şey çok daha güzel olacak.''

İkinci etap kamp için 27 Ağustos'ta İtalya'ya gideceklerini söyleyen Bilal Çeker, 10 günlük kamp sürecinde çok ciddi takımlarla hazırlık maçları yapacaklarına dikkati çekti.

Çeker, Lazio, Udinese ve Lecce gibi İtalya'nın Seri A takımlarıyla maç oynayacaklarını belirterek, ''Bu maçları önemsiyoruz. Sezon öncesi takımın son durumunu ciddi anlamda görmüş olacağız. Oyuncularımızın bu maçlarda nasıl oynayacaklarını şimdiden merak ediyorum. İtalya'daki çalışmalar sonucunda teknik ekip ve oyuncularımıza özgüven gelecektir'' diye konuştu.

Gaziantepspor kulübünün kuruluşunun 40. yıldönümünü kutlayacaklarını anımsatan Çeker, ''40. yılda kulübe yakışan bir şekilde takım kurduğumuza inanıyoruz. Çeşitli etkinliklerle kutlamalar yapacağız. Bu sezona büyük önem veriyoruz'' dedi.

Önceki sezon yaşananlardan dersler çıkardıklarını, tribünlere gelenlere heyecanlı ve kaliteli maçlar izlettirmek istediklerini anlatan Çeker, sözlerini şöyle tamamladı:
''Taraftarlarımızın bu sezon beklediği heyecanlı ve kaliteli maçları onlara seyrettireceğiz. Şu ana kadar yapılan transferler kentte büyük heyecan yarattı. Yönetim kurulu olarak gereken herşeyi yaptığımıza inanıyorum. Bundan sonrası artık teknik kadro ve futbolcularımızda. Tabii taraftarlarımızdan da büyük destek bekliyoruz. Bu sezon Gaziantepspor yine lige renk ve kalite veren bir takım olacaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*