Gaziantepliler buz pateniyle tanıştı

Gaziantepliler buz pateniyle tanıştı.11541
  • Giriş : 29.11.2008 / 10:35:00

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yaptırdığı ve her yaştan vatandaşın ilgi gösterdiği sentetik buz pistinde ücretsiz paten kursları veriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fuat Özçörekçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, insanların spor yapmaları ve eğlenmeleri için sentetik buz pisti kurduklarını belirtti.

100. Yıl Parkı içindeki buz pistinin alanının 155 metrekare olduğunu ve zemini sentetik olduğu için maliyetinin normal buz pistlerine göre daha düşük olduğunu ifade eden Özçörekçi, şöyle konuştu: ''Sentetik buz, buzun sadece kaygınlık özelliğini almıştır. Soğuk değildir ve herhangi bir soğutma işlemine ihtiyaç duymayacak bir maddeden üretilmiştir. Tıpkı bugün Futbol sahalarında gerçek çim yerine kullanılan sentetik çim alan gibi yapay olarak üretilir ve alana doğal bir görünüm sağlar. Buz pistinin işletme gideri gerçek buza göre çok düşüktür. Sentetik buz pisti yıl boyu kullanılabilir, uzun ömürlüdür, portatif, esnek ve çevre dostudur. Bu nedenle sentetik buz pistini tercih ettik.''

Özçörekçi, sentetik buz pistinde iki eğitmen tarafından buz pateni yapmak isteyenlere ücretsiz kurs verildiğini ve kişilere sentetik buzun üzerinde nasıl kayacaklarının gösterildiğini ifade etti.

Özellikle çocukların ve gençlerin ilgi gösterdiği buz pistinden çocukların aileleriyle birlikte de yararlanabildiğini ifade eden Özçörekçi, ''isteyen aileler, buz pisti kenarında oturmak için yaptırdığımız alanda çocuklarını izleyebiliyorlar'' dedi.

Buz pistinin ilgi görmesinin kendilerini sevindirdiğini ifade eden Özçörekçi, pistin aynı zamanda kaymaya yeni başlayanlar için alanın soğuk ve çok kaygan olmaması nedeniyle doğal buz pistlerine göre daha güvenli olduğunu vurguladı.

İlgi görmesi nedeniyle kentteki buz pisti sayısını arttırmayı hedeflediklerini ifade eden Özçörekçi, ''talep gördüğü için ikinci ve üçüncü buz pistini nerelere yapabileceğimizi düşünüyoruz. Özellikle kentin varoşları için böyle bir düşüncemiz var. Böylelikle oralardaki insanları da farklı bir cazibeyle tanıştırmış oluruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*