Gaziantepspor hedefin gerisinde kaldı

Gaziantepspor hedefin gerisinde kaldı.12005
  • Giriş : 04.11.2008 / 17:06:00

Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, ligin ilk 9 haftasında topladıkları 14 puanla hedefledikleri noktanın biraz altında kaldıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Kızıl, Kamil Ocak Stadı VIP Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, geride kalan 9 haftayı değerlendirdi.

Kızıl, yaşanan sakatlıklar nedeniyle arzu ettikleri oyunu sergileyemediklerini, özellikle gol yollarında sorun bulunduğunu belirterek, ''Beto'nun ligin başında sakatlanacağını hesaplayamadık, devre arasını fırsat bilip bunu telafi edeceğiz'' dedi.

Kızıl, ''Geçen 9 haftada 14 puan alarak hedefimizin biraz altında puan topladık. İlk 9 haftada zorlu virajdaydık diyebiliriz, zorlu karşılaşmalar yaptık. 14 puan topladık ama güçlü kadromuzdan beklentimiz bunun biraz daha üstüydü. Ligin tepesindeki iki takımla oynadık. Deplasmanda yendiğimiz takımlar oldu. Bu da kaliteli kadromuz olduğunu gösteriyor. Zorlu virajdan galibiyet serisi başlatabileceğimiz yeni bir döneme girdik diyebiliriz'' şeklinde konuştu.

Takımın kalitesinin ortada olduğunu, Ankaraspor ve Antalyaspor'u sahalarında yenip, Trabzonspor'la berabere kaldıklarını, buna karşın Konyaspor ve Ankaragücü maçlarında şanssız şekilde puan kaybettiklerini anlatan Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Aldığımız sonuçlar, aslında ne kadar kaliteli bir takım kurduğumuzun göstergesi. Buna karşın yaşanan sakatlıklar nedeni ile çok puanlar kaçırdık. Bunlar için gerçekten üzülüyoruz. Hedeften biraz sapmamızın nedeni, Konya ve Ankaragücü maçlarında kaybettiğimiz puanlar. Geçen hafta Galatasaray'la oynadıktan sonra takım biraz düzlüğe çıktı. Şimdi bizim için çok entresan, seri başlatabileceğimiz bir dönem başladı. Özellikle forvet hattında Beto'nun, Murat Ceylan'ın ve İvan'ın sakatlıklarını önemli ölçüde hissettik. Gol yollarında yaşadığımız sorun ise tamamen Beto'nun olmamasından kaynaklanıyor.''

Gaziantepspor'un gol yollarında sıkıntısı bulunduğunu ve bu sıkıntıyı aşmak için devre arasında çalışmada bulunacaklarını ifade eden Kızıl, şunları söyledi:
''Ayağımız var, gövdemiz var, başımız ile sıkıntı yaşıyoruz. Forvet konusunda öz eleştiri yapmalıyız. Forvet ayağında Beto'nun ligin başında sakatlanacağını hesaplayamadık. Bunu fırsat bilip devre arasında kaliteli bir transfer gerçekleştireceğiz. Defansımız ve orta sahamız iyi. Yani forvette sıkıntımız var. Beto'nun sakatlığının eksikliğini hissediyoruz. Eduardo'dan henüz beklenilen randımanı alamadık, Beto'nun yokluğunda. Bu da forvet yolunda sıkıntımız olduğunu gösteriyor. Devre arası bizim için fırsat olabilir. Gol yollarındaki sıkıntımızı yabancı bir futbolcuyla gidermeyi düşünüyoruz. Eğer bu sıkıntılar yaşanmasaydı şimdi ilk 3-4 içinde olabilirdik.''

-TABATA'YI KİMSEYE VERMEYİZ-

Tabata ile ilgili olarak basında yer alan transfer haberlerinden rahatsızlık duymadıklarını kaydeden Kızıl, şunları kaydetti:

''Bizi rahatsız eden bir durum yok. Spor kamuoyunun gündeminde Tabata'nın Galatasaray'da çok rahatlıkla oynayacağı yönünde görüş ver. Adnan Polat'ın hayran kaldığı görüşü var. Aziz Yıldırım'ın da Tabata'yı sevdiğini duyuyoruz. Trabzonspor yöneticileri yanıma gelerek Tabata'yı esprili de olsa istediler. Bir kere, futbolcumuzun beğenilmesi kadar hoş bir şey yok. Bunda bir zarar yok. Tabata, önce 'Gaziantepspor'u UEFA'ya götüreyim' diyor. Ne Tabata ne biz bu dedikoduları ciddiye almıyoruz. Beğenilmenin hiç bir zararı yok. Hakikaten tek tek irdelediğimiz zaman, yabancı oyuncularımız özellikle her takımda rahatlıkla oynayacak kalitededir.''

Mehmet Kızıl, Fortis Türkiye Kupası'nda da iddialı olduklarını dile getirerek, ''Kupada zor bir gruba düştüğümüzü düşünüyorduk. Trabzonspor'u yenerek bunu kolaya çevirdik. Trabzonspor'u yenmek bizim için avantaj oldu. Gruptan çıkacağımıza umuyorum. Kupada yolumu açık diyebiliriz'' şeklinde konuştu.

Anadolu takımlarının birinci hedefinin ligde kalmak olduğunu, ancak Gaziantepspor'un daha üst sıraları düşünerek sezon başında çalışmalarda bulunduklarına dikkati çeken Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yaptığımız bütçe ve transfer politikası, hedefimizin yüksek olduğunu göstermektedir. İlk yarı hedefimiz sezon başında da 30'du, şimdi de 30. Bulunduğumuz konum itibarıyla bu hedefimizden vazgeçmedik. Zengin bir kadroya sahibiz. Bizim bu sezon için gösterdiğimiz çaba, hedefimizin ne olduğunu az çok gösterdi. 'Hedefimiz şudur', dedirtecek bir kaç maçı alamadık. Bizim hedefimiz ilk 5'in arasında yer almak ve kupada da final oynamaktır. Şu anda ilk 11 kadromuzla oynadığımız zaman yenemeyeceğimiz takım yok.''

Kızıl, Kamil Ocak Stadı'nın yerinin değiştirilmesi konusundaki çalışmaların da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*