Gaziantepspor için lig bitti

Gaziantepspor için lig bitti.11768
  • Giriş : 15.05.2009 / 16:09:00

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, kendileri için ligin bittiğini belirterek, ''Bizim için bundan sonrası gençleri kazanmaktır. Yenmek veya yenilmek o kadar da önemli değil artık'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İbrahim Kızıl, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu hafta sonu sahalarında oynayacakları Kocaelispor maçına mutlak galibiyet için hazırlandıklarını, rakiplerinin ligden düştüğüne üzüldüklerini, ligi en iyi yerde bitirmek istediklerini belirtti.

Gaziantepspor'un ligde iddiasının kalmadığını, ancak her maça da aynı ciddiyetle çıkacaklarını ifade eden Kızıl, ''Kalan 3 maçta genç oyuncularımıza şans vereceğiz. Gençlerimizi daha iyi tanımak istiyoruz. Kocaeli, Türkiye'de, sanayide, endüstride liman şehri... Onların da futbolcuları kendi gelecekleri için sahaya çıkacaklar. Artık bizim için önemli olan bu tür maçlar. Futbolcular kendilerini ilerletmek için oynayacaklar. Sahaya çıkıp iyi bir oyun oynayacaklarına inanıyorum'' diye konuştu.

Tabata'yı sezon sonunda hiçbir kulübe kesinlikle satmayacaklarını tekrarlayan Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İstanbul'dan da beni Beşiktaş olayı ile ilgili aradılar. Kesinlikle Tabata Gaziantep'te kalacaktır. Bu iş parayla alakalı değil. Gaziantepspor'un artık hedefi vardır. Tabata dahil hiçbir futbolcumu satmayacağım, tam tersine almaya devam edeceğim. İnanın artık bunu söylemeye utanıyorum. Benden satacağım diye bir kelime çıkmadığı müddetçe kimse satılmayacaktır. Böyle bir haber kesinlikle yalandır.''

-''MEVCUT KADROMUZU KORUYACAĞIZ''-

Transfer konusuna da değinen Kızıl, sezon sonunda teknik direktör Jose Coucerio'nun vereceği rapor doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi.

Kızıl, şunları kaydetti:

''Şimdi bu transferler konusunda sıkıntılarımız ne ise hocanın vereceği rapor doğrultusu hareket edeceğiz. Zaten şu anda son hızla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hocamız ister 3, ister 5 veya 6 istesin. Hepsini almaya çalışacağız. Ama kesinlikle mevcut kadromuzu koruyacağız. Rapor doğrultusunda takviyeler yapacağız. Yani bizim alacağımız futbolcular hocanın bizzat kendisinin izlediği oyuncular olacaktır.

Hangi bölgelere transfer yapacağımızı söylemek doğru olmaz. Hocamız bu konuda çalışmaları yapıyor. Sayın Coucerio ile devamlı konuşup görüşüyoruz. O mevki bu mevki yok. Maçlar bittikten sonra hocamızın vereceği raporu bekleyeceğiz.''

Jose Coucerio'ya güvenlerinin tam olduğunu, bir sezonluk hoca getirmediklerini anlatan Kızıl, sözlerini şöyle tamamladı:

''Coucerio'yu göreve önümüzdeki sezonu düşünerek ve hedeflerimiz için getirdik. Hocamız gelir gelmez hemen Hacettepe maçına çıktı ve berabere kaldılar. Hacettepe bizden sonra Galatasaray'ı yendi. Yani böyle takımlar ile maç yapmak daha zor. Çünkü kümeden düşen takımın oyuncuları kendilerini göstermek için var gücü ile savaşıyor. Biz hocamızdan memnunuz. Zaten onun kariyeri belli. Şu anda tamamen yeni sezona odaklandık, onu düşünüyoruz. Hocamız geldiği günden beri özellikle gençlere şans vermesi bizleri sevindiriyor. UEFA'ya gidemiyoruz. Zaten kümede de kalmışız. Bizim için bundan sonrası gençleri kazanmaktır. Yenmek veya yenilmek o kadar da önemli değil artık. Gençleri kazanmak bizim için en büyük kazanç olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*