Gaziantepspor nazara gelmiş!

Gaziantepspor nazara gelmiş!.17718
  • Giriş : 03.12.2008 / 16:24:00

Gaziantepspor Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, sezon başındaki başarıyı, yönetim, teknik heyet ve camia olarak abarttıklarını ve nazara geldiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kızıl, önceki sezonlara göre çok çekişmeli, hiç bir maçın sonucunun önceden tahmin edilemediği, her takımın her takımı yendiği ve yenebileceği bir sezon yaşandığını söyledi. Sivasspor karşılaşmasının da buna örnek olacak maçlardan bir tanesi olduğunu belirten Kızıl, "Sivasspor maçında ferdi hatalardan dolayı yenildik, iyi mücadele ettik ama sonuca gidemedik. Üst üste gelen sakatlıklarda başarısızlığımızda etken oldu. Benim lügatımda şans kelimesi yoktur ama nazara gelmekten çok korkarım. Bende takımın nazara geldiğini düşünüyorum. Sezon başındaki başarımızı yönetim, teknik heyet ve camia olarak sevincimizi yaşarken abarttık ve nazara geldiğimizi düşünüyorum" dedi.

"Şansızlıktan ne gol yenir nede şanstan gol atılır. Takım olarak iyi konsantre olursan mücadele edersen gol atarsın, bunlar olmazsa işi zora sokarsın. Futbolun kuralı, iyi oynarsan ve mücadeleyi bırakmazsan neticeye de gidersin" diye konuşan Kızıl, hafta sonu evlerinde oynayacakları Kayseri maçını önemsediklerini belirtti.

Takımda sakatlık futbolcularının sayısının artması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirten Kızıl, "Tabata, Deumi, Mehmet Polat ve kalecilerimiz şuan sakat. Tabata ve Deumi'nin durumu maç saatinde belli olacak ama diğer oyuncularımız Kayserispor karşılaşmasına yetişemeyecekler. Bunların yanı sıra Zurita kart cezalısı. Ben yinede iyi bir netice alacağımıza inanıyorum. Teknik heyete ve tüm takıma güveniyorum" ifadelerini kullandı.

İyi bir takıma sahip olduklarını düşünen Kızıl, zaman zaman her takımın formunda inişler ve çıkışlar olduğunu belirterek, "Bunun sebebi bazen sakatlıklar bazende üst üste gelen iyi sonuçlardan sonra girilen rehavet olsa gerek. Futbolun üç ihtimalli bir oyun olduğunu herkes bilmeli, maçların sonucu önceden belli olsaydı Futbol futbol olmazdı." diye konuştu.

Kızıl, bu sezon hedeflerinin üst sıralar olduğunu ifade etti. Kızıl, "Türkiye Kupası alarak veya ligimizi ilk 6 içinde bitirerek UEFA'ya gitmek istiyoruz. Devre arasında yapılacak takviyelerle lig sonuna kadar hedefimizi kovalayacağız. Ayrıca Kayserispor karşında bütün taraftarlarımızı takımını desteklemeye davet ediyorum. Bu takımın onlara mutlak ihtiyacı vardır." diye kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*