Gaziantepspor takviyeye hazırlanıyor

Gaziantepspor takviyeye hazırlanıyor.12569
  • Giriş : 24.12.2008 / 15:55:00

Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, ilk yarıyı 25 puanla iyi bir yerde tamamladıklarını belirterek, ''Yapacağımız takviyelerle takımımızı daha da güçlendireceğiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


İlk yarının değerlendirmesini yapan Mehmet Kızıl, tüm futbolculara ve teknik heyete ilk yarıda göstermiş oldukları performanstan dolayı teşekkür etti.

Kızıl, ''Turkcell Süper Lig'in ilk yarısında oynanan iyi Futbol ve alınan 25 puan ile, Türk spor kamuoyunun ve futbolseverlerin dikkatini üzerine çeken takımımıza ve teknik ekibimize, Gaziantepspor Yönetim Kurulu olarak teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Sezon başında Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ve yönetim kurulunun taraftara 10 numara futbolcu alma sözü verdiğini, Brezilya'nın Santos kulübünün 10 numarası olan Tabata'yı transfer ederek bu sözün yerine getildiğini ifade eden Kızıl, Tabata'nın transferinin Brezilya kamuoyunda bu sezonun en önemli transferlerden biri olarak gösterildiğini, kısa süre içinde tüm sporseverlerin gönlünde taht kuran Tabata'yı Gaziantepspor ve Türk futboluna kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Dünyanın hiçbir ülkesinde hakemlerin, Türk hakemleri kadar tartışılmadığını belirten Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hakem hataları futbolun içinde olan bir durumdur. Hakemlerimizi bu denli tartışmak Türk futboluna zarar vermekten öteye gitmez. Hakemlerimizin zaman zaman bizim maçlarda da sonuca tesir edecek hatalar yaptığına şahit olduk. Bütün sezona baktığımızda hemen hemen her takımın hakem hatalarına maruz kaldığını görüyoruz. Bu sezon hakemlerimiz, diğer sezonlara oranla hiçbir takıma kolay penaltı vermiyor. Bu da hakemlerimizin maçları iyi niyetle yönettiğinin ispatıdır. Yapılan hataların en aza indirilmesi için yöneticiler, futbolcular ve taraftarlar olarak hakemlerimize sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz.''

-TRANSFER RAPORA GÖRE YAPILACAK-

Yönetim olarak istikrardan yana olduklarının altını çizen Kızıl, ''Teknik direktörümüz Nurullah Sağlam'ın raporu doğrultusunda, gerekli görülen alanlarda nokta transferler yapacağız. Mevcut olan iyi havayı bozmak istemiyoruz. Forvete ise, hocamızın isteği doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.

Sezon boyunca desteklerini esirgemeyen taraftara kendilerinin de destek vereceğini belirten Mehmet Kızıl, sözlerini şöyle tamamladı:

''İlk yarının son maçında Bursaspor ile oynadığımız ve 2-0 kazandığımız maçta verdikleri büyük destek, yarattıkları atmosferle en az sahada mücadele eden futbolcularımız kadar bu anlamlı galibiyette hak sahibi olan taraftarlarımıza yönetim olarak teşekkür ederiz. Bundan sonraki maçlarımızda da aynı atmosferle takımlarını yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Ayrıca Beşiktaş ile oynayacağımız kupa maçında taraftarlarımıza Gaziantepspor atkısı dağıtacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*