Gaziantepspor'da yönetim ikiye bölündü

Gaziantepspor'da yönetim ikiye bölündü.10375
  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Gaziantepspor'da son günlerde yönetim içerisinde yaşanan çekişmeler son noktaya ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İbrahim Kızıl Başkanlığı'ndaki yönetimin bir süredir huzursuzluk yaşadığını belirten kulübe yakın çevreler, "Takımın ligde zor durumda olması yüzünden bu sıkıntı dışarıya yansıtılmıyordu, ama artık su yüzüne çıkmak üzere. Çok yakında yönetimden büyük kopmalar olabilir" diye konuştu.

Yine aynı çevrelerden alınan bilgiye göre, İbrahim Kızıl'ın her an olması beklenen istifalar karşısında tedbirini aldığı öğrenildi. Ağırlığını eski yöneticilerin oluşturduğu kişilerin istifa etmesine çok az zaman kaldığı belirtilen Gaziantepspor'un, Ankaragücü veya Malatyaspor maçından sonra büyük sıkıntılara gebe olduğu ifade edildi.

Yönetim kurulunun kongreden sonra doğru dürüst 1-2 kez toplantı yaptığını, ondan sonra asla toplanamadığını söyleyen yöneticiler, "Herşey bir iki kişinin ağzından çıkıyor, kararları onlar alıyor, herşeyden onların haberi oluyor. Bizler ve çok sayıda arkadaş sanki yönetimde süs biberi gibi duruyoruz" diye konuştular. Bu arada bir başka yönetici ise, şu ana kadar takımın durumunun kritik olduğu için ses çıkarmadığını ancak, pazartesinden sonra konuşacağını ve harekete geçeceğini ifade etti.

Öte yandan Futbol Şube Sorumlusu ve Asbaşkan Bülent Mamatoğlu, yönetimin içinde bazı ayrılıkların olduğunu doğruladı. Mamatoğlu, ancak bu isimleri şimdi açıklamanın takıma yarar yerine zarar vereceğini söyledi.

Mamatoğlu, "Yönetimin içinde gözle görülür bir sıkıntı vardı ve yaşanıyordu. Ancak biz şimdi bunları konuşmak istemiyoruz. Sezon sonunu bekliyoruz. Sezon sonunda oturur konuşuruz. Ayrılmak isteyenleri zorla tutamayız" açıklamasını yaptı.

Bu arada Başkan İbrahim Kızıl'ın son gelişmeler karşısında suskun olduğu ve sadece Ankaragücü ile Malatya maçlarını düşündüğü belirtildi. Kızıl'ın bu sıkıntıyı başından beri bildiği ve sessiz kaldığını söyleyen yakın çevresi, "Bu gidişin sonucu ne olur bilinmez ama yönetimde büyük değişiklikler olabilir. İbrahim Kızıl bu konuda daha sonra konuşabilir" diyerek, yönetimde yeni gelişmelere karşı tedbirli olduğunu ifade ettiler.

Kızıl, önceki gün yaptığı açıklamada, "Eğer Hadzibegiç gitmeseydi bu takım 45 puan toplardı" diyerek geçmiş yönetime gönderme yapmıştı. Kızıl, göreve geldikten bir ay sonra da "Bize, 'bu takım sizi 2 sene bu ligde taşır' diye söylenmişti. Ama biz bunlara aldırış etmeden takıma önemli takviyeler yaptık" açıklaması ile yönetimin içinde bir sıkıntının olduğunu beyan etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious