Gaziantep'te 60 kilogram eroin ele geçirildi

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep ve Kilis emniyetinin ortaklaşa düzenlediği 'Beyaz Gelinlik' operasyonunda piyasaya sürülmek üzere olan 60 kilogram 656 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep'e yüklü miktarda uyuşturucu madde getirilerek satılacağı istihbaratını alan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri ile Kilis Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa bir operasyon düzenledi. Gaziantep'in Ünaldı Sanayi Bölgesi'nde bir halı fabrikasının deposuna baskın düzenleyen polis, işyerine indirilmek istenen 60 kilo 656 kilo eroin maddesini ele geçirdi. Eronin büyük bölümü 06 AK 7228 plakalı bir kamyonun zula tabir edilen gizli bölmesinde bulundu. Operasyon kapsamında, kamyon şoförü M. Mehmet K., aracı Abdurrahman D. ve alıcı Necdet T. ile olaya karıştıkları belirlenen Çetin E. Cihat A. Ahmet K. gözaltına alındı. Sanıklar, Gaziantep Emniyeti'ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Van'dan Türkiye'ye sokulduğu tespit edilen eroinin, Gaziantep üzerinden batı ülkelerine pazarlanmak istendiği ifade edildi. Operasyon kapsamında, 1 adet kamyon, 1 adet Mersedes araba, 1 adet sahte sürücü belgesi ile 10 bin Euro paraya el konuldu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, ele geçirilen partinin Türkiye'deki piyasa değerinin 400 bin Euro, Avrupa'da ise 1 milyon 200 bin Euro olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious