Gaziantep'te başkanı dövüp, karakol bastılar!

Gaziantep'te başkanı dövüp, karakol bastılar!.14709
  • Giriş : 12.01.2008 / 12:17:00

Gaziantep’in Nizip İlçesi’nde CHP İlçe Başkanı Abdurrahman Orhan, yolu kesilen bir grup tarafından dövüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Orhan'ın yandaşlarıyla şikayet için gittikleri karakol, saldırının sorumlusu oldukları ileri sürülen CHP’nin eski ilçe yöneticilerinin de bulunduğu kişilerce basıldı. Çıkan kavgada 1’i polis 8 kişi yaralandı, aralarında Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Abdullah Altınbaş’ın da bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.
Olay, dün saat 23.00 sıralarında Atatürk Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 6 Ocak’ta yapılan genel kurulda yeniden CHP Nizip ilçe başkanlığına seçilen Abdurrahman Orhan, yolunu kesen bir grup tarafından dövüldü. Orhan, olay sonrası beraberindeki 30 kişi ile polis karakoluna giderek, eski yönetimde yer alan Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Abdullah Altınbaş ile kardeşi işadamı Yasin Altınbaş’ın adamları tarafından dövüldüğünü iddia etti.

ŞİKAYETİ DUYUNCA KARAKOLU BASTILAR
Bu sırada Orhan’ın şikayetçi olduğunu öğrenen Abdullah ve Yasin Altınbaş’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 70 kişi karakolu bastı. Her iki grup arasında çıkan tartışma taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Kavgada Abdullah ve Yasin Altınbaş, 20 yaşındaki Levent Altınbaş, 35 yaşındaki Mehmet Salih Osanmaz, 21 yaşındaki Yahya Altınbaş, 37 yaşındaki Mahmut Orhan, Abdurrahman Orhan ile kavgayı ayırmaya çalışan polis memuru 33 yaşındaki Durdu Akgün yaralandı. Yaralılar götürüldüğü Nizip Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Başından ağır sopa darbeleri alan sivil polis memuru Durdu Akgün ise müdahalesinin ardından Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.
Aralarında Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Abdullah Altınbaş’ın da bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious