Gaziantep'te çete operasyonu: 7 gözaltı

  • Giriş : 10.05.2007 / 00:00:00

Gaziantep'te, kurdukları çeteyle, hırsızlık, haraç alma, adam kaçırma gibi çok sayıda olaya karıştıkları saptanan 7 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

‘Hükümet’ lakaplı 46 yaşındaki Celal B.'nin liderliğini yaptığı çetenin birçok suça karıştığı ihbarını alan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri operasyon düzenledi. Operasyonda Celal B. ile birlikte 27 yaşındaki Ökkeş Ö., 24 yaşındaki Yunus U., 22 yaşındaki Mehmet K. 28 yaşındaki Celal U., 24 yaşındaki İmam K. ve 22 yaşındaki S.Y. yakalandı. Gözaltına alınan zanlıların sorgulamasında, değişik tarihlerde Oduncular Sitesi'nde 2 kişinin tehdit edilmesi, haraç istenmesi ve yaralanması, bir kişinin zorla araca bindirilerek dövülmesi, elbiselerinin çıkarılarak çıplak fotoğraflarının çekilmesi ve şantajla para istenmesi, bir işyerinin kurşunlanması ve işyeri sahibinden haraç istenmesi, 3 kişiden tehditle haraç istenmesi, bir kişinin 500 YTL para ve cep telefonunun gasp edilmesi ve aynı kişiden başka bir tarihte bin 30 YTL paranın zorla alınması, Kahramanmaraş'ta bir kişinin silahla yaralanması ve çeşitli suçlara karıştıkları saptandı.

Zanlıların yapılan üst aramalarında ve gösterdikleri yerlerde 2 tabanca ve 3 av tüfeği ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan 7 zanlı, ‘cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak, haraç almak, adam kaldırmak, yağma, silahla yaralama, fuhşa aracılık etme, işyeri ve ev kurşunlama ve hırsızlık’ suçlarından adliyeye sevk edildi. Olaylara karıştıkları iddia edilen 4 kişinin ise yakalanmasına çalışılırken soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious