Gaziantep'te çeteye 11 gözaltı

Gaziantep'te çeteye 11 gözaltı.7151
  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Gaziantep'te düzenlenen operasyonda, çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları iddiasıyla 11 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin 10 ay süren takibi sonucu, liderliğini Zihni P'nin yaptığı iddia edilen bir suç örgütüne yönelik “Kavşak” adı verilen operasyon düzenlendi.

Yaklaşık 100 polisin katıldığı ve eş zamanlı olarak yapılan 10 ayrı operasyonda, Zihni P, A.P, B.U, T.O, M.E, İ.H.B, H.K, İ.Ç, M.A.K, S.U. ve H.D. gözaltına alındı.

Bu kişilerle birlikte 3 adet tabanca, 5 adet şarjör, 55 adet mermi, 2 adet av tüfeği ve 28 adet fişek, 1 adet senet, 1 adet kapsam dışı bıçak, 4 adet captagon hap ve 20.5 gram esrar ele geçirildi.

Gözaltına alınan kişilerin, 6 Haziran 2006'da bir otomobile silahlı saldırı düzenlenmesi ve otomobilde bulunan otel sahibi Cihangir Aksu, oğlu Hüseyin Aksu ve otel çalışanı Fatih Taşkın'ın yaralanması, bu sırada olay yerinden geçmekte olan Celal Çayraz'ın (52) ateş açılarak öldürülmesi olayına karıştıkları belirlendi.

11 kişinin “zorla senet imzalatma, darp, tehdit, baskı ve şantaj, ruhsatsız tabanca ve mermi bulundurma ve taşıma, uyuşturucu madde kullanma ve bulundurma” suçlarına karıştıkları da bildirildi. Çete üyelerinden bir kişinin halen Gaziantep E Tipi Cezaevi'nde bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınan 11 kişinin sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious