Gaziantep'te CHP'ye büyük isyan

Gaziantep'te CHP'ye büyük isyan.11391
  • Giriş : 01.02.2009 / 15:15:00

Gaziantep'te CHP belediye başkan aday adaylarının da aralarında bulunduğu bir grup, CHP'nin seçim bürosu ve İl Başkanlığı önünde protesto gösterisi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP'nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi karşısındaki seçim bürosu önünde toplanan yaklaşık grup, CHP Genel Merkezi ve CHP'nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Yılmaz aleyhine sloganlar attı.

Burada, CHP ilçe belediye başkan aday adayları Mahmut Kozbaş ve Hasan Şahin'in de aralarında bulunduğu gruptakiler adına basın açıklaması yapıldı.

Eylemin örgütsel tepki ve dayanışma toplantısı olduğu belirtilen açıklamada, CHP Genel Merkez yöneticilerinin, belediye başkan adaylarını örgütün ve halkın beklentilerini hiçe sayarak belirlediği öne sürüldü.

CHP'nin merkez ilçe Şahinbey belediyesi başkan adayı Ali İhsan Sofuoğlu ve Şehitkamil ilçesi belediye başkan adayı Mehmet Şeker aleyhine de sloganlar atan gruptakiler, daha sonra seçim bürosuna 200 metre uzaktaki CHP İl Başkanlığı önüne yürüdü.

Katılımcılar, protesto gösterilerini İl Başkanlığı önünde sürdürdü. Burada partililer arasında zaman zaman kısa süreli tartışmalar yaşandı. Tartışmalar kavgaya dönüşmeden sona erdirildi.

Gruptakiler, buradaki protesto gösterisinin ardından dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*