Gaziantep'te esrar operasyonu

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te piyasa değeri 450 bin YTL olan 65 kilogram toz esrar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Esrarlar narkotik köpeği Kumpas tarafından ortaya çıkarıldı. Van'dan getirilen ve İstanbul'da satılacağı belirtilen esrarın piyasa değerinin 450 bin YTL olduğu açıklanırken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Van'dan İstanbul'a Tahir K. isimli kişinin kendisine ait 06 AU 8463 plakalı kamyonuyla yüklü miktarda uyuşturucu götüreceği yönünde ihbar alan Gaziantep ve Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri ortak çalışma başlattı.

Takibe alınan kamyon, Van'dan Gaziantep'e kadar takip edildi. Kamyon, Adana yolu üzerinde düzenlenen operasyonda polislerce durduruldu. Kamyonda yapılan aramada uyuşturucuya rastlanmadı.

Operasyonu narkotik köpeği Kumpas ile devam eden narkotik ekipleri, kamyonun mazot deposu içinde özel bölmede birer kiloluk paketler halinde hazırlanmış 65 kilo toz esrar ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlılar Tahir T. ve Eyüp E. esrarı İstanbul'a götüreceklerini söylerken, uyuşturucunun piyasa değerinin 45 bin YTL olduğu belirtildi.

Operasyonla ilgili açıklama yapan Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, uyuşturucu tacirlerinin her zaman peşinde olduklarını belirtti.

Yılmaz, "Gaziantep polisi olarak uyuşturucu tacirlerine karşı mücadelemiz aralıksız sürüyor. Son zamanlarda yaptığımız başarılı operasyonlar ile bu konudaki kararlılığımızı da ortaya koyduk. Bundan sonraki süreçte de tüm suçlarla olduğu gibi uyuşturucuyla mücadelemizden taviz vermeyeceğiz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious