Gaziantep'te fabrikada yangın

Gaziantep'te fabrikada yangın.33462
  • Giriş : 18.05.2009 / 11:19:00

Gaziantep'te bir iplik fabrikasında gece çıkan yangın, sabaha karşı söndürülebildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

3. Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan bir iplik fabrikasında gece çıkan yangını gören fabrika görevlileri, durumu itfaiyeye bildirdi.

Olay yerine gelen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı'na ait çok sayıda iş makinesiyle, fabrikanın duvarları bir kaç yerden delinerek itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi kolaylaştırıldı.

Fabrikada bulunun ve iplik ham maddesi olan tonlarca pamuk balyaları, iş makineleriyle fabrika dışına çıkarılmaya çalışıldı. İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Karakuş'un sevk ve idare ettiği çalışmalar sonucu, yaklaşık 6 saatlik müdahalenin ardından yangın kontrol altına alınabildi.

Bu arada, çalışmalar sırasında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni satın alınan ve ilk kez bu yangında kullanılmaya başlanan uzaktan kumandalı yangın söndürme robotu, alevlere köpük sıkarak söndürme çalışmalarına katıldı.

Soğutma çalışmalarının hale devam ettiği fabrikada, milyonlarca TL maddi zarar meydana geldiğini belirten yetkililer, hasar tespit çalışmalarının sürdürüldüğünü bildirdi. Fabrika çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise bölgeye kimseyi yaklaştırmadı.

İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Karakuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangının neden çıktığı konusunda bir bilgilerinin olmadığını, yangına en kısa sürede müdahale ettiklerini söyledi. Karakuş, söndürme çalışmalarına 18 araç ve 84 personelle katıldıklarını ifade ederek, çalışmaları sırasında yeni satın
aldıkları kumandayla köpük sıkan robotu başarıyla kullandıklarını ve olumlu sonuç aldıklarını söyledi.

Karakuş, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*