Gaziantep'te 'Gol Operasyonu'

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te düzenlenen 'Gol Operasyonu'nda, piyasa değeri 1 milyon YTL olan 48 kilo 125 gram eroin ile 39.5 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep, Mersin, İstanbul, Aksaray ve Muğla emniyet müdürlüklerinin 7 aydır ortaklaşa sürdürdükleri 'Gol Operasyonu kapsamında, İran'dan temin edilen yüklü miktardaki eroin maddesinin yurda sokulduğu tespit edildi.

Türkiye üzerinden Hollanda ve Batı Avrupa ülkelerine eroin sevkiyat yaptıkları belirlenen çete üyeleri takibe alındı. Bu kapsamda bir nakliyat şirketine ait tırın İran'dan yurda eroin maddesi ile sokulduğunu ve Gaziantep'te yasal yük alacağını belirleyen Gaziantep Narkotik Büro Amirliği ekipleri, harekete geçti.

Söz konusu aracı ve şoförünü Başpınar Organize Sanayi Bölgesi girişinde yakalayan polis, araçta yapılan aramada 85 paket halinde 48 kilo 125 gram eroin ile 39.5 gram esrar maddesi ele geçirildi. Tır şoförü İbrahim Z., göz altına alındı.

Eroinin piyasa değerinin 1 milyon YTL olduğu belirtilirken, sevkiyatta kullanılan tırın bağlı olduğu nakliyat şirketinin olayla alakasının bulunmadığı bildirildi.

Söz konusu emniyet müdürlüklerinin çalışmaları sonucu, olayla bağlantısı olan Şükrü Ü., Halil A., Ahmet A., Cemil U., Cemal E., Üzeyfe Ü., Ceyhan Ç. ve Mustafa Ö. isimli 8 kişi daha yakalandı. Zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından Gaziantep Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious