Gaziantep'te 'kaçak çay' operasyonu

Gaziantep'te 'kaçak çay' operasyonu.16559
  • Giriş : 07.07.2009 / 13:42:00

Gaziantep'te gerçekleştirilen ve 41 bin 564 kilo kaçak çay ele geçirilen operasyonlarda gözaltına alınan 6 zanlı tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda, gözaltına alınan Abdülhakim H, Ramazan H, Mehmet Ş, Tahsin D, Mustafa C. ve Ahmet A. sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılar, cumhuriyet savcılığında ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi. Zanlılar yurda kaçak mal soktukları, transit geçiş yapan tırın mührünü kırdıkları ve beyan dışı kaçak mal bulundurdukları gerekçesiyle tutuklandı.

Operasyonlarda, Gaziantep Gıda Toptancıları Sitesindeki bir iş yerine yük boşaltan 2 tırda toplam 41 bin 564 kilo kaçak çay ele geçirilmişti. Gözaltına alınan zanlıların, yurt dışından yükledikleri kaçak çayları gümrük kapılarında ''fındık kabuğu'' olarak ve Irak'a götüreceklerini beyan ederek piyasaya sürmek için Gaziantep'e getirdikleri belirlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*