Gaziantep'te rüşvet operasyonu: 5 gözaltı

Gaziantep'te rüşvet operasyonu: 5 gözaltı.9986
  • Giriş : 25.06.2009 / 16:12:00

Gaziantep'te bazı icra dairelerine, ''rüşvet alındığı'' iddiasıyla düzenlenen operasyonda, bir müdür, yardımcısı ve 5 memur gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, bazı icra dairelerinde çalışan kamu görevlerinin, avukatlar ve dosya sahiplerinden rüşvet aldığına ilişkin ihbar üzerine, konunun soruşturulması için Emniyet Müdürlüğüne talimat verdi.

Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, talimat üzerine, Gaziantep Adliyesi'nde, 3 icra dairesine operasyon düzenledi.

Operasyonda, 8. İcra Dairesi Müdürü Mehmet T, yardımcısı Ayşenur D. ile bazı icra dairelerinde çalışan 1'i kadın 5 memur gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğünde görevli Cumhuriyet Savcısının gözetiminde sorgulanan zanlılar, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi Mahkemeye çıkarılan 8. İcra Dairesi Müdürü Mehmet T. ve müdür yardımcısı Ayşenur D, ''bazı dosya sahipleri ve avukatlardan rüşvet almak ve görevi kötüye kullanma'' suçlarından tutuklandı.

5 memur ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*