Gaziantep'te sahte para operasyonu

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

Gaziantep'te düzenlenen ''Atmaca'' operasyonunda, sahte 1 YTL basarak piyasaya sürdükleri iddiasıyla 12 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla
Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Konya'dan temin edilen malzemelerle Gaziantep'te sahte madeni para üretimi yapıldığını ve bu paraların Gaziantep ile farklı illerde piyasaya sürüldüğünü tespit etti. Ekiplerin 4 aydır yürüttüğü çalışma sonucunda düzenlediği ''Atmaca'' operasyonu kapsamında Büyükşahinbey beldesindeki bir depoda yapılan aramada, sahte 1 YTL basımında kullanılan pres makinesi ve ekipmanları, çelik kalıplar, 3
adet çelik halka, 2 bin 500 adet basılmaya hazır 1 YTL malzemesi, 12 bin 750 adet sahte madeni 1 YTL dış halkası, 310 adet sahte madeni 1 YTL iç halkası ve çeşitli malzemeler ele geçirildi.
Operasyon kapsamında, depodaki 3 kişi gözaltına alındı. Daha sonra devam eden operasyonlar çerçevesinde, Gaziantep'te 6 kişi, Konya'da da 3 kişi yakalandı. Gözaltına alınan E.E, C.B, M.A, M.Ç, E.A, M.E, H.Ç, H.D, Y.K, M.D, M.E.A ve M.F.B, Gaziantep Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious