Gaziantep'te şiddetli fırtına

Gaziantep'te şiddetli fırtına.19136
  • Giriş : 10.08.2008 / 21:35:00

Gaziantep'te fırtına nedeniyle 4 apartmanın çatısı uçarken, uçan parçalar park halindeki araçlarda maddi zarara neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, saat 17.00 sıralarında kentin bir bölümünde etkili olan kısa süreli şiddetli rüzgar ve yağmur, Karataş Mahallesi 2. Bölge 392. Cadde'de bulunan Bilge Sitesi'ndeki 4 apartmanın çatısını uçurdu, elektrik tellerini direklerden kopardı. Etrafa saçılan parçalar sebebiyle bazı binaların camları ve balkonları ile caddede park halinde bulunan birçok araç zarar gördü.

Vatandaşlar çatıları şiddetli rüzgar sırasında oluşan hortumun uçurduğunu belirtti. Görgü şahitlerinden Süheyla Sönmez, her şeyin bir anda meydana geldiğini belirterek, "Adeta kıyamet koptu. Kendimi bir anda apartmanın girişine attım. Bir saniye sürdü fırtına ve çatıları uçurdu" dedi.

Olaydan sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerinde hasar tespit çalışması başlattı. Hasar tespit çalışmalarının ve olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*