Gaziantep'te terör örgütüne yönelik operasyon: 1 şehit

Gaziantep'te terör örgütüne yönelik operasyon: 1 şehit.9530
  • Giriş : 24.01.2008 / 09:29:00
  • Güncelleme : 24.01.2008 / 10:06:36

2 örgüt üyesi öldürüldü, 1 polis memuru şehit olurken 5 polis memuru ve 1 vatandaş yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep'te bir örgüt evine baskın düzenleyen polis ekipleri ile örgüt mensupları arasında çatışma çıktı. Olayda örgüt mensubu 2 kişi ölü ele geçirildi. Çıkan çatışmada bir polis memuru şehit olurken, 5 polis memuru ve bir vatandaş yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Şehitkamil ilçesi, Karşıyaka Mahallesi Tekel Çıkmazı'nda meydana gelen olayda, polis El Kaide terör örgütüne ait olduğu iddia edilen bir eve baskın düzenledi. Evdekilerin silahla karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 2 örgüt üyesi ölü ele geçirilirken, 1 polis memuru da hayatını kaybetti. Olayda 4 polis memuru ve 1 vatandaş da yaralandı. Çatışmada hayatını kaybeden polis memurunun Ahmet Candup olduğu belirtildi. Öldürülen ve örgüt mensubu oldukları belirtilen şahısların isimlerinin ise Cebrail Kirazoğlu (32) ve Servet Sarıoğlu (33) olduğu açıklandı. Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde ameliyata alınan 4 polis memurunun yoğun kan kaybettiği ve bunun için kan arayışına başlandığı öğrenildi. Yaralı arkadaşlarına kan vermek isteyen polis memurları ise hastaneye akın etti. Bu hastanede tedavi altında olan polis memurlarının isimlerinin Hüseyin Çiftçi, Mehmet Ağca, Mehmet Taki Koca ve Deniz Bayram olduğunu bildirdi. Polis panzerinden düşerek yaralanan diğer polis memuru Şaban Nergis'in ise tedavisinin Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde sürdüğü öğrenildi. Bu arada çatışma sırasında olay yerinde bulunan Saadettin Özen isimli bir vatandaş da yaralandı. Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Ortapedi Servisi'nde tedavi gören Özen'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Aralarında özel harekat ekiplerinin de bulunduğu çok sayıda polisin katıldığı operasyon, İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz tarafından yönetiliyor. Ali Yılmaz, olay yerinde operasyonu yönlendiriyor. Kent merkezindeki hareketlilik ise devam ediyor.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious