Gazi'de kız-erkek yok, sporcu var

Gazi'de kız-erkek yok, sporcu var.14908
  • Giriş : 11.07.2009 / 11:28:00

2. Uluslararası Köyceğiz Yaşar Sevim Üniversiteler Plaj Hentbol Turnuvası'nda birincilikleri, erkeklerde ve bayanlarda Gazi Üniversitesi kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gazi Üniversitesi erkek takımını yenen Hentbol Milli Takımı da Köyceğiz Belediyesi Kupası'nı elde etti.

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda antrenörlük eğitimi bölüm başkanlığı yaparken geçirdiği kalp krizi sonrasında yaşamını yitiren Prof. Dr. Yaşar Sevim anısına yapılan turnuvanın 12.'si, final karşılaşmalarının ardından sona erdi.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 6 Temmuz Pazartesi günü düzenlenen açılışın ardından başlayan ve 4 gün süren turnuvada, aralarında Hetbol Milli Takımı ile Yunanistan'dan gelen Akropolis BHC takımının da bulunduğu 36 takım, kızgın kumlarda kıyasıya mücadele etti.

Toplam 110 maçın yapıldığı Delta Plajı'nda müsabakalar için hazırlanan 2 sahada maçlarını yapan sporcular, boş kalan zamanlarında da düzenlenen türlü etkinliklerle eğlendiler.

Üniversitelerin yanısıra dışarıdan takımların da katıldığı turnuvada, erkekler açıkta Hentbol Milli Takımı ile Yunanistan Akropolis BHC takımı final oynarken, maç Türkiye'nin 2-0'lık üstünlüğüyle sona erdi. Bayanlarda ise Köyceğiz takımını 2-0 yenen Anadolu Karması kupayı aldı. Turnuvanın üniversite takımları arasında süren mücadelesinde ise erkeklerde final maçını Akdeniz Üniversitesi'ni 2-1 yenen Gazi Üniversitesi kazandı. Bayanlarda da finalde Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi'ni 2-0 yendi.

Turnuvada ayrıca açık kategorisinin birincisi Hentbol Milli Takımı ile üniversiteler erkekler kategorisinin birincisi Gazi Üniversitesi, Köyceğiz Belediyesi Kupası için karşılaştı. Maçın sonunda gülen taraf 2-0'lık skorla Hentbol Milli Takımı oldu. Bu kupayı, bayanlarda ise Anadolu Karması'nı 2-0 yenen Gazi Üniversitesi elde etti.

Karşılaşmaların sona ermesiyle birlikte turnuvanın en iyileri de belli oldu. Jüri tarafından Buse Sezgin ve Bertan Duran en iyi oyuncu, Duygu Kamici ile Semih Karabacak en iyi kaleci, Ayşegül Kılıç ile İbrahim Üçdağ ise gol kralı olarak seçildiler.

Final karşılaşmalarının ardından sporculara madalya ve kupaları Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay başta olmak üzere kapanış törenine katılan diğer ilgililer tarafından verildi.

Erbay, kapanış töreninde yaptığı konuşmada tüm sporculara şampiyonaya katılımlarından dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*