Gazintep darp iddiasıyla karıştı

Gazintep darp iddiasıyla karıştı.8818
  • Giriş : 29.09.2008 / 14:37:00

Gaziantep'te, bölgesel yayın yapan Kanal 5 televizyonunun kameramanı Süleyman Doğan, hastane güvenlik görevlilerince zorla bir odaya kilitlendiğini, darbedildiğini ve kasetinin zorla alınmak istediğini öne sürdü..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İddiaya göre, kameraman Süleyman Doğan, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Acil Servisi girişinde hasta yakınları ile hastanenin güvenlik görevlileri arasında yaşanan kavgayı görüntüledi. Hasta için istenen ambulansın gecikmesinden kaynaklanan kavgayı görüntülediği fark edilen Doğan, bir süre sonra güvenlik görevlilerince zorla hastanenin bodrum katına indirildi. Süleyman Doğan'ı bodrum kattaki bir odaya kilitleyen güvenlik görevlileri, görüntü kasetinin kendilerine verilmesini istedi.

Kaseti vermeyen ve bu nedenle darbedilen Süleyman Doğan, görüntüleri yayınlaması halinde bir daha hastanenin çevresine yaklaşamayacağı belirtilerek serbest bırakıldı.

-VALİ KAMÇI'YA ANLATTI-

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Çocuk Yuvası'nı ziyaretini izleyen kameraman Süleyman Doğan'dan olaya ilişkin bilgi aldı.

''Odaya kilitlendiğini'', ''tehdit'' ve ''darp'' edildiğini öne süren Süleyman Doğan, kilitlendiği odada yarım saat kaldığını belirtti.

Olaydan üzüntü duyduğunu belirten Vali Kamçı, yanında bulunan Vali Yardımcısı Mehmet Okur'a olayın soruşturulması için talimat verdi.

Vali Süleyman Kamçı, şöyle konuştu:

''Olanlar çok yanlış, üzüntü duydum. Basın hürdür ve biz basına görevini yaparken yardımcı olma çabası içindeyiz. Olayın soruşturulması talimatını verdim. O kişilerin orada görev yapmalarının önüne geçilecek.''

Olaydan üzüntü duyduğunu da belirten Vali Kamçı, kameraman Süleyman Doğan'a ''geçmiş olsun'' dedi.

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Başhekimi Muhittin Aksoy da açıklamasında, iddialar üzerine vakit geçirmeden idari soruşturma başlattıklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*