Gaziosmanpaşa sapığı yakalandı

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Gaziosmanpaşa'da 10 ayrı çocuğa cinsel saldırı olayına karıştığı öne sürülen bir kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziosmanpaşa'da, 2003 yılından bu yana 10'un üzerinde küçük çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen ve emrniyetin yakalamak için seferber olduğu şahıs, adliyeye sevk edildi. Tecavüz zanlısı adliyeye zırhlı araçla, konvoy halinde getirilirken adliye önünde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Edinilien bilgiye göre, 14 Ağustos 2006 tarihinde Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi'nde bir kız çocuğunun cinsel tacize maruz kalmasıyla ilgili polis inceleme başlattı. Çalışmaların neticesinde aynı bölgede üç ayrı cinsel taciz olayının da meydana geldigi belirlendi. Çocukların verdiği eşgal doğrultusunda şüpheli şahsın robot resmi çizildi. Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirleri ekipleri, şahsı yakalamak için eşgali tutan yaklaşık 25 kişiyi sorguladı. 7 Mart tarihinde Karaderniz Mahallesi'nde polis tarafından yakalanan K.A isimli şahıs, ifadesinde taciz olaylarını gerçekleştidiğini kabul etti.

Bölgede 2003 yılından bu yana meydana gelen 10 farklı cinsel taciz olyayından alınan DNA örneklerinin K.A.'nınkiyle örtüştüğü tespit edildi. Şahıs olayların faili olduğunu kabul ederken, tacizde bulunduğu çocuk sayısının 10'dan daha fazla oluduğu söylediği öğrenildi. İfadesinde soğuk kanlı davranan şahıs, 2003 yılından bu yana haftada bir çocuğa tacizde bulunduğunu itiraf etti. K.A:'nın 2005 yılında evlendiği ve 2 yaşında bir çocuğunun bulunduğu öğrenildi.

Taciz zanlısı K,A., emniyet sorgusunun ardından zırhlı polis aracıyla Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne sevk edildi. Şahsı taşıyan araç, polis konvoyuyla getirilirken adliyede de geniş güvenlik önlemleri alındı. Adliyeye getirilen zanlı, basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious