Gaziosmanpaşa'da İETT otobüslerine saldırı

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Gaziosmanpaşa'da 2 İETT otobüsü, bir grubun taşlı sopalı saldırısına uğradı. Bir sürücü ile bazı yolcular hafif yaralanırken, araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İETT'nin, Kemalettin Öztürk yönetiminde Karayolları-Şişli seferini yapan 34 EMZ 27 plakalı otobüsü ile Nihat Ulusoy yönetimindeki 92-574 numaralı Yunus Emre-Beyazıt seferini yapan otobüsü, Karayolları durağı yakınında bir grubun taşlı sopalı saldırısına uğradı.

Saldırıda otobüslerin camları kırılırken, sürücülerden Kemallettin Öztürk ve bazı yolcular, sıçrayan camlar nedeniyle hafif yaralandı. Saldırının ardından araçlar, Gazi Polis Merkezinin bahçesine çekildi.

Sürücü Kemalettin Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karayolları durağı yakınına geldiğinde çoğunluğu yaşları küçük kişilerden oluşun grubun iki yerde ateş yaktığını gördüğünü anlattı.

Bu kişilerin yanan lastikleri yola yuvarladıklarını görünce el frenini çekerek aracı durdurduğunu dile getiren Öztürk, ''Yapabileceğim başka bir şey yoktu. Kapıları açtım, yolculara 'inin' dedim. Kimisi inip kaçtı, kimisi de yere yattı. Taşlarla sopalarla araca saldırdılar'' diye konuştu.

Diğer sürücü Nihat Ulusoy ise diğer araçla aynı yerde kendisinin de saldırıya uğrağını ve otobüsteki bazı yolcuların sıçrayan camlardan yaralandığını ifade etti. Sürücüler, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Öte yandan, Öztürk'ün kullandığı aracın tüm camlarının kırılmış olduğu ve aracın içinde, saldırıda kullanılan büyük kalas ve taşların bulunduğu görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious