Gaziosmanpaşa'da korkutan patlama

Gaziosmanpaşa'da korkutan patlama.12323
  • Giriş : 16.10.2008 / 09:38:00

Gaziosmanpaşa sakinlerinin uykuları patlamayla bölündü. Bomba korkusu vatandaşları sokağa döktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziosmanpaşa'da Sosipat isimli bir büfede gaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi. Edinilen bilgiye göre saat 03.00 sıralarında büfedeki tüpten sızan gaz sıkışma yaparak patladı. Meydana gelen patlamada çok sayıda iş yeri hasar gördü.

Gaziosmanpaşa Pazariçi Mahallesi Ordu Caddesi'nde bulunan Nadir Dümen isimli vatandaşın büfesi patlamanın etkisiyle tamamen yıkıldı. Patlamada yaralanan olmazken çevredeki çok sayıdaki dükkanın camları kırıldı. Patlama sesiyle kendilerini sokağa atan vatandaşlar durumu polise bildirdi. Patlama sonrası olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ve polis sevk edildi.

Polis ekibi, güvenlik amacıyla bölgeyi emniyet şeridiyle çevirdi. Patlamayı duyan vatandaşlar ise ilk önce bomba patladığını sandıklarını söyledi. Gül Doğmaz isimli vatandaş, patlamanın büyük gürültüyle meydana geldiğini ve sesin ardından dışarı çıktıklarında yıkılmış büfeyle karşılaştıklarını dile getirdi. Şadiye Pek isimli bir başka vatandaş da telaşla kendilerini sokağa attıklarını ve patlamanın sarsıntı meydana getirdiğini belirtti. Pek, "Çok telaşlandık, bomba patladı zannettik ama burada bulunan bir işyerinde sanırım tüp patlaması olmuş" dedi.Patlamayı haber alıp olay yerine gelen büfe sahibi Nadir Dümen, tamamen yıkılmış haldeki büfesini görünce şok geçirdi. Büyük üzüntü yaşayan Dümen, ambulansa alınarak yatıştırılmaya çalışıldı. Patlamayla ilgili herhangi bir bilgisi olmadığını söyleyen Dümen, "Tüp mü patlamış bilmiyorum, nasıl olmuş anlamadım. Geldiğimde dükkan bu haldeydi" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*