Gaziosmanpaşa'daki patlamada 4 kişi gözaltına alındı

Gaziosmanpaşa'daki patlamada 4 kişi gözaltına alındı.12432
  • Giriş : 18.03.2008 / 18:00:00

Doğalgaz patlamasıyla ilgili olayda ihmali olduğu öne sürülen 4 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziosmanpaşa'da meydana gelen doğalgaz patlamasıyla ilgili olayda ihmali olduğu öne sürülen 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kepçe operatörü, belediye işçisi ve 2 taşeron firma çalışanı ifadeleri alınmak üzere Karademir Polis Merkezi'ne götürüldü.

Gaziosmanpaşa Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 1110/2. Sokak'ta İSKİ'ye ait bir iş makinesinin doğalgaz borusunu delmesi sonucu meydana gelen olayda 1 kişi ölmüş, 12 kişi ise yaralanmıştı. Olayın ardından inceleme başlatan polis, patlamada ihmali olduğu düşünülen kepçe operatörü, bir belediye görevlisi ve taşeron firma yetkilisi 2 kişiyi gözaltına aldı. Polis merkezine alındığı sırada basın mensuplarının sorularını cevapsız bırakan kepçe operatörünün yüzünü gizlemeye çalıştığı gözlendi.

İncelemelerini sürdüren polis, geniş bir güvenlik şeridi oluşturdu. Polis ve belediyeye ait görevlilerin patlama bölgesindeki incelemeleri devam ediyor.

Öte yandan kepçe operatörünün kazı çalışması sırasında sokakta emniyet şeride çekmediği ve doğalgaz borusunu yanlışlıkla deldikten sonra sızıntıyı fark edip olay yerinden uzaklaştığı iddia edildi.

Kazada hayatını kaybeden ve Sultançiftliği Lütfiye Nuri Borat Devlet Hastanesi morgunda bulunan şahsın kimliği ise henüz belirlenemedi. Yaralanan 12 kişi ve tedavi gördükleri hastaneler ise şöyle:

Vakıf Gureba Hastanesi:

1- Müslüm Karadut (41)

2- Tuğçe Korkmaz (10)

3- Fahri Hançer (61)

4- Mukadder Altınışık (48)

5- Döndü Akçam

6- Reşat Suzan

Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi:

7- Mehmet Ali Ük (38)

8- Davut Sağlam (36)

Sultançiftliği Lütfiye Nuri Borat Devlet Hastanesi:

9- Gülsüm Erkan (60 yaşlarında)

10- Zuhal Erkan (30 yaşlarında)

Özel Halk Hastanesi:

11-Tenzile Mutlu (44)

Çapa Tıp Fakültesi:

12- Seyfullah Ük (1)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious