Gazipaşalı öğrencilerden yardım kampanyası

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde faaliyette bulunan Özel Bilge İlköğretim Okulu Güneydoğu'daki selzedeler için yardım kampanyası başlattı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçtiğimiz günlerde başta Batman olmak üzere Güneydoğu'nin bir çok ilinde meydana gelen sel felaketinde zarar gören vatandaşları unutmayan Özel Bilge İlköğretim Okulu 4.sınıf öğrencileri, harçlıklarını biriktirerek kampanyaya katılacak.

Öncülüğünü Çisem Gümüş ve Nilgün Özbulut'un yaptığı kampanyaya bütün öğrencilerin bir günlük harçlıklarını bağışlayacakları belirtildi. Yaptıkları çalışmanın tüm insanlara örnek olmasını isteyen Gümüş, "Çünkü bugün onların yaşamış olduğu felaket yarın bizlerin başına gelebilir." dedi. Yaptıkları işi 'vatandaşlık görevi' olarak tanımlayan Özbulut ise, "Kampanyamıza ilgi gösteren bütün yardım gönüllülerine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Okul Müdürü Osman Toy da, öğrencilerin duyarlı davranışlarının kendilerini duygulandırdığını belirterek, "Hüzünlüyüm çünkü vatandaşlarımızın böyle bir felakete maruz kalmasından dolayı. Sevinçliyim tüm yurtta olduğu gibi okulumuzda da bu felakete duyarsız kalınmaması ve siz sevgili öğrencilerimizin böyle örnek bir davranış sergilemiş olmasından dolayı." dedi.

Toy, öğrencilerinde yardımlaşma bilincinin oluşmasının guru verici olduğunu sözlerine ekledi. Toplanan yardım paralarının Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın Ziraat Bankası'nda açılan hesabına yatırılıp dekontunun Kaymakam İsmail Gültekin'e teslim edileceği bilgisi verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious