Gazprom, 500 kişiyi işten çıkaracak

Gazprom, 500 kişiyi işten çıkaracak.5813
  • Giriş : 18.07.2008 / 15:27:00

Rusya enerji devi Gazprom, 500 kişiyi işten çıkaracak...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rusya enerji devi Gazprom'un, çalışanlarının yüzde 10'unu işten çıkaracağı duyuruldu. Gazprom 1 Ocak 2009 tarihinde 500'den fazla çalışanı işten çıkarmayı planlıyor.

Gazprom 1 Ocak 2009 tarihinde 500'den fazla çalışanı işten çıkarmayı planlıyor. Haberde konuyla ilgili kararnamenin Gazprom Başkanı Aleksey Miller tarafından imzalandığı da belirtiliyor. Çıkarılan işçiler arasında üst düzey yöneticilerin de olabileceği belirtildi.

Gazprom'dan yapılan açıklamada ise, 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren çok sayıda çalışanın işten çıkarılacağı ile ilgili haberler doğrulandı. Söz konusu açıklamada, "Gazprom, kadro azaltma ve kendi bünyesindeki kurumların iyileştirilmesi konusunda plan hazırlıyor. İşçi çıkarma uygulaması önümüzdeki yıldan itibaren başlatılacak." denildi.

Kommersant'a yakın Gazprom Yönetim Kurulu'ndan bir kaynak, şirketin bazı birimlerinde yüzde 20 işçi çıkarmanın söz konusu olacağını ve bazı birimlerde ise konuyla ilgili hiçbir uygulama yapılmaya gerek olmayacağını kaydetti.

Habere göre, 2007 yılında fazla harcama yapan Gazprom'un bu masraflar sonucunda işçi çıkarmaya karar verdiği belirtiliyor. Şirketin 2007 yılında maaş ödeme masraflarının 248,9 milyar rubleye (10 milyar dolar) kadar yükseldiği belirtildi.

Rus ekonomi uzmanları ise Gazprom'un işçi çıkarmakla iktisat yapmasını yanlış bir yöntem olduğunu ve hiçbir yarar sağlamayacağını belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*