Gazze isyanı bu duvarda yankılanıyor

Gazze isyanı bu duvarda yankılanıyor.12425
  • Giriş : 17.01.2009 / 18:27:00

İsrail’in Filistin’de yıllardır gerçekleştirmekte olduğu, son haftalarda ise insanlık dışı bir vahşete dönüşen katliamlarına bir tepki de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir grup öğrenci tarafından başlatılan; kısa zamanda fakülte geneline yayılan etkinlikler, hasta, öğrenci, doktor, öğretim üyesi, herkesten büyük ilgi gördü. Öğrenciler, fotoğraf sergisi, panel, film gösterimi, sunumlar, bilgi-destek afiş ve broşürlerini de içeren etkinliklerini 12 Ocak'tan beri devam ettirmekte.

14 Ocakta düzenlenen, birçok öğretim üyesi doktorun da desteklediği panele katılım beklenenin çok üzerindeydi. Panele Filistin gönüllüsü Sosyolog Dr. Süleyman Gündüz ve Radikal gazetesi dış haberler editörü Ceyda Karan konuşmacı olarak katıldı.

En çok ilgiyi ise, öğrencilerin İsrail'in Gazze ablukasına dikkatleri çekmek için fakültelerine inşa ettikleri, tüm destekçilerin duygu ve düşüncelerini yazabildikleri sembolik utanç duvarı gördü. Türkçe, Kürtçe, Arapça, İngilizce, Almanca, Azerice, Yunanca, İspanyolca, Boşnakça, Farsça ve daha başka dillerde yazılan yazılarla dolan “duvar”a Filistinli bir öğrencinin yurdunda şehit olan arkadaşlarının isimlerini yazması yaşanmakta olan trajediyi bir kez daha tüm şiddetiyle hissettirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*