Gazze şeridinde 7 kişi kaçırıldı

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın geçtiğimiz günlerde erken seçim kararı almasının ardından bölgede tansiyon her geçen saat daha da yükseliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bütün sokakları ve caddeleri paylaşan gruplar giriş çıkışlarda sıkı denetim yapıyor. Gazze şeridinde adam kaçırma olayları gerginliği daha da tırmandırırken El Fetih ve Hamas arasında zaman zaman silahlı çatışmalar yaşanıyor. Rabah El Medhun adlı El Fetih mensubu çatışmalarda yaralandı.

Bu sabah saatlerinde El Fetih ve Hamas arasında ateşkes ilan edildiği açıklanmasına rağmen bölgede gerginlik devam ediyor. Hamas'lı İçişleri Bakanı Dr. Said Sıyam öğleden sonra bir basın toplantısı düzenledi. Dr.Sıyam yaptığı açıklamada, ağırlıklı olarak El Fetih'e yüklendi ve uzlaşı taraftarı olmamakla suçladı. Sıyam, ayrıca geçtiğimiz günlerde El Fetihli bir istihbarat yetkilisinin öldürülen 3 çocuğu ile alakalı olarak da El Fetih grubunun bilgi paylaşımına yanaşmadığını ileri sürdü. "Biz hükümet olarak olayla ilgili olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" diyen Sıyam, "Suçluların yakalanması için bütün imkânlarımızı seferber ettik, ancak buna karşılık olarak El Fetih grubu suçluların yakalanması konusunda tek başına hareket ediyor" şeklinde konuştu.

Normal şartlarda polis gücünün içişleri bakanlığına bağlı olarak hareket etmesi gerektiğini hatırlatan Sıyam, ancak bazı güçlerin polisin başarılı olmaması için elinden geldiğini yaptığını söyleyerek El Fetih'e göndermede bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious