Gazze Şeridi'ne saldırıları artıracak

  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

İsrail Savunma Bakanlığının üst düzey yetkilisi Amos Gilad, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını artıracağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Üst düzey yetkili, "Siyasetimiz açık: Bu atışları ve silah kaçakçılığını önlemek için her türlü çabayı sarf edeceğiz. Güçlenen Hamas, İsrail'in güvenliği için bir tehdittir. Bundan böyle önceliğimiz, terörizmin devam ettirilmesini giderek daha da zorlaştırmaktır" dedi.

Silah kaçakçılığını önlemeye yönelik olarak Mısır sınırının denetimini yeniden ele geçirmek amacıyla Gazze Şeridi'nin güneyinde geniş çaplı bir askeri operasyon düzenlenmesi olasılığının sorulması üzerine Amos Gilad, çok net bir yanıt vermedi ve "Akıl ve deneyim, sürpriz etkisini ortadan kaldırmamak için, bize bu türden meseleleri kamuoyu önünde ele almamayı öğretti" dedi ve Mısırlı yetkililerin silah kaçakçılığıyla mücadele konusunda aldığı sonuçların çok daha iyileştirilebileceğini kaydetti.

Radyoya göre, Lübnan savaşı sırasında Hizbullah tarafından kullanılanlarla aynı tipteki Rus yapımı birçok tanksavar roketi kısa süre önce Gazze Şeridi'ne sokuldu.

Radyo haberinde, İsrail Savunma Bakanı Amir Peretz'in, "İsrail, Gazze Şeridi'nin ikinci bir Lübnan olmasına izin vermeyecek" dediği belirtiliyor.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious