Gazze'de çatışmalar durmuyor: 6 ölü, 11 yaralı

  • Giriş : 17.06.2007 / 08:09:00

Gazze şeridi'nde bugün meydana gelen, çatışmalarda, 6 kişi öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir aile ile Hamas'a bağlı güvenlik güçleri ile El Kassam Tugayları'nın çatışmasında 11 kişi yaralandı.
Yerel kaynaklardan verilen bilgiye göre, El Fetihli özel tim görevlilerinden birinin, evinden tutuklu olarak alınmasından sonra, Gazze'deki Şifa Hastanesine yaralı olarak ulaştırıldığı, ancak daha sonra hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın başkanlık muhafızlarından (Kuvvet 17) bir görevlinin de cesedi ile 15 yaşındaki bir çocuğun cesedi de aynı hastaneye getirildi. Ölen diğer 3 kişiden 2'sinin de Hamas'tan olduğu, ancak ölümlerinin nasıl meydana geldiği açıklanmadı.
Bu arada, Han Yunus'un batısında, El Mawasi mahallesinde, Hamas'ın güvenlik güçleri ile İzzeddin El Kassam Tugayları'nın, bir aileye silahlarını teslim etme çağrısında bulunduğu, ancak ailenin bu çağrıyı reddetmesi üzerine karşılıklı ağır silahlarla şiddetli çatışmalar yaşandığı öğrenildi.
Yaklaşık 6 saat süren çatışmalarda, aralarında El Kassam Tugayları'nın liderlerinden birinin de yer aldığı 4 üyesi yaralandı. Kassam liderinin durumunun ciddi olduğu belirtildi. Diğer yaralanan 7 kişinin ise olay sırasında çevrede bulunan vatandaşlardan olduğu kaydediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious