Gazze'de salgın hastalık alarmı!

Gazze'de salgın hastalık alarmı!.22930
  • Giriş : 26.01.2009 / 04:47:00
  • Güncelleme : 25.01.2009 / 23:56:12

Gazze'de su ve elektrik yok, kıtlık had safhada, sokaklar çöp dağları ile dolu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor Gazzeli... Su ve elektrik yok, kıtlık had safhada, sokaklar çöp dağları ile dolu..

Gazze yaralarını nasıl sarar ne zaman sarar bilinmez. Zaten ateşkesin her an ihlal edileceği, yeniden bombardıman başlayacağı yolunda derin endişede herkes. Sokaklar çöp, hafriyat dolu. Su elektrik yok. Telefon ve internet yok. Otellerde yer bulunmuyor. Benzin az ve pahalı. Okullar kapalı, iş yerleri kapasitenin çok altında çalışıyor. Hastaneler tamamen dolu. doktor, ilaç, hijyenik gereksinimler tükendi.

Gazze S.O.S veriyor

Gazeteci ordusu kalacak yer bulamayınca fahiş fiyatlarla apartman daireleri kiralamak zorunda kalıyor.

Gazze yaralarını nasıl sarar ne zaman sarar bilinmez. Zaten ateş kesin her an ihlal edileceği, yeniden bombardıman başlayacağı yolunda derin endişede herkes. Sokaklar çöp, hafriyat dolu. Su elektrik yok. Telefon ve internet zaman zaman çalışıyor. Benzin az ve pahalı.

FAHİŞ FİYATLAR

Otellerde yer bulunmuyor. Gazeteci ordusu kalacak yer bulamayınca fahiş fiyatlarla apartman daireleri kiralamak zorunda kalıyor. Okulla kapalı, iş yerleri kapasitenin çok altında çalışıyor. Hastaneler tamamen dolu. doktor, ilaç, hijyenik gereksinimler tükendi. Gazze S.O.S veriyor. Hayatın yaralı ve sakat akışı objektifime bakın nasıl yansıyor:

Çöp dağları

Gazze'de vurulmadık çöp arabası kalmadı ki. Temizlik işçilerinin de ya kendisi ya yakınları öldü yaralandı. Kalanlar bir araya toplanıp şehri temizlemeye çalışıyorlar ama araç gereç olmayınca çöp dağları yayılıyor ortaya.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*