Gazze'de şiddet dinmiyor

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Gazze Şeridi'nde, günlerdir çatışan Hamas ve El Fetih güvenlik güçleri ve militanları arasında, ikinci kez ateşkes sağlanması ve saat 23.00'ten itibaren yürürlüğe girmesine rağmen şiddet sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Henüz kim olduğu belirlenemeyen bazı silahlı kişilerin bu sabah Telatini caddesindeki elektrik idaresi binasına yaptıkları baskında kurşun isabet eden 2 çalışan yaralanırken, binada büyük hasar meydana geldi, elektrik şirketinin, binanın önünde duran araçları da RPG'lerle vurularak yakıldı. Çalışanlar, birkaç saat mahsur kaldıkları binadan, El Fetih ve Hamas arasında bazı yetkililer aranarak kurtarıldı.

A.A muhabirine bilgi veren bir elektrik idaresi çalışanı, saat 11.00 sıralarında, önlerindeki caddeden dün gece çatışmalarda ölen 2 kişinin cenazesinin geçtiğini, cenaze konvoyu binanın önünden uzaklaştıktan kısa süre sonra karşılıklı silah sesleri işittiklerini söyledi.

Dün gece yarısı, ateşkesin açıklanmasından hemen sonra Hamas'ın İzzeddin El Kassam Tugayları ile El Fetih'e yakın bir aile arasında çok şiddetli çatışmalar olmuş, güvenlik güçleri üyesi, 20'li yaşlarındaki Muhammed ve Mahmud Dogmuş adlı iki kişi çatışmalarda hayatını kaybetmişti. Bu çatışmalarda, 3'ünün durumu ciddi 8 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Elektrik idaresi çalışanı, elektrik idaresinin biraz ilerisinde yaşanan çatışmaların ardından, silahlı kişilerin kendi binalarını da hedef aldığını, binanın kurşun yağmuruna tutulduğunu belirtti. Bütün çalışanların, katlardaki mutfaklara saklandıklarını anlatan aynı kişi, El Fetih ve Hamas taraflarıyla bağlantı kurularak, çatışmaların durdurulmasının sağlandığını ve böylece içerdekilerin dışarı çıkmasının sağlandığını ifade etti.

Binanın önünde bulunan, elektrik idaresine ait araçlar da roketlerle tahrip edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious