Gazze'de son 48 saatte ölenlerin sayısı 50'yi aştı

  • Giriş : 13.06.2007 / 08:13:00

Filistin güvenlik güçlerinin karargahındaki çatışmalarda, en az 21 kişinin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye’de, Hamas’a bağlı İzzeddin El Kassam Tugayları tarafından kuşatılan ve şiddetli çatışmaların meydana geldiği Filistin güvenlik güçlerinin karargahındaki çatışmalarda, en az 21 kişinin öldüğü bildirildi.
Filistinli kaynaklar, çatışmalarda son 48 saatte ölü sayısının 50’inin üzerine çıktığı belirtiyorlar.
Çatışma bölgesinden taşınan ölü ve yaralılar için hastanelerde yer ve tedavi olanağı kalmadığı bildirilirken, bölgedeki Kemal Edwan Hastanesi’ne son 1 saat içinde 40, hemen yakınındaki El Awda Hastanesi’ne de 30 yaralı taşındığı kaydedildi.
Cebaliye’de ölenler arasında El Fetih’e bağlı 10 askerle, İzzeddin El Kassam Tugayları’na üye 7 militanın olduğu öğrenildi.
Hamas’a bağlı El Aksa Radyosu, El Kassam Tugayları’nın Cebaliye’deki karargahı tümüyle ele geçirdiğini öne sürdü. Karargahın, en az 3-4 bin civarında militan tarafından sarıldığı öne sürülmüştü.
Gazze merkezinde süren çatışmalarda, 2 yaşındaki bir kız çocuğunun da öldüğü öğrenildi. Gazze’de Secaiye mahallesinde, El Fetih militanı olduğu sanılan bir kişinin de yakalandıktan sonra infaz edildiği kaydedildi.
İzzeddin El Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus ile Deir El Balah arasında, Filistinli askerlere ait bir karargaha da sabah saatlerinde saldırıda bulunmuştu. Burada da 1’i asker, diğeri El Kassam üyesi 2 kişi ölmüş, 15 kişi yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious