Gazze'deki füze saldırıları sürüyor

Gazze'deki füze saldırıları sürüyor  	.18220
  • Giriş : 29.02.2008 / 08:26:00

Gazze Şeridi'nin kuzey ve güneyinde İsrail ordusunun füze saldırılarında en az 3 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralı olduğu belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, İsrail helikopterleri ve Gazzelilerce "zennene" olarak adlandırılan pilotsuz uçaklar, yoğun olarak bölge üzerinde uçuşlarını sürdürüyor.

Akşamın geç saatlerinde, bölgenin güneyindeki Han Yunus'ta, Elektrik Şirketi'nin bir aracı, seyir halindeyken vuruldu. İçindeki 2 kişinin öldüğü bildirilmesine rağmen, araçtakilerin kimler olduğu konusunda bir bilgi edinilemedi.

Bu saldırıdan sonra, kuzeydeki Cebaliye'de bir patlama meydana geldi.

Patlamanın, Cebaliye'de bir eve atılan füzeden kaynaklandığı belirtilirken, yerel radyolar, bölgedeki Kemal Edvan hastanesinden ambulansların, ölü ve yaralılar için patlama yerine hareket ettiğini bildirdi.

Vurulan evin Abdulkerim Hille adlı bir Filistinli'ye ait olduğunu bildirildi.

İslami Cihad'ın yayın organı El Kuds radyosu, evin bir Hamas üst düzey yetkilisi tarafından ziyaret edildiğini, füzenin isabetinden kısa bir süre önce de söz konusu kişinin evden ayrıldığını belirtti, ancak Hamaslı yetkilinin kim olduğu konusunda bilgi vermedi.

Evden, ilk bilgilere göre bir kişinin ölü olarak çıkartıldığı bildirilirken, radyoya konuşan olay yerindeki Gazzeliler, çok sayıda yaralı olduğunu dile getirdiler.

Bu saldırıdan bir kaç dakika sonra, yine Cebaliye yakınlarında bir İşçi Derneği'nin bulunduğu binaya, art arda 3 füze saldırısı düzenlendi.

Görgü tanıklarından biri, "3 füzenin düştüğünü ve tüm binanın yıkıldığını" söyledi. Aynı görgü tanığı, yan yana evlerin arasındaki 5-6 binanın tamamen çöktüğünü dile getirdi.

Ambulanslar bölgeye ulaşmaya çalışırken, en az 3 yaralının bulunduğu ifade ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious