Gazze'den İsrail'e füze saldırısı

Gazze'den İsrail'e füze saldırısı.7847
  • Giriş : 12.05.2008 / 23:48:00

Filistinli militanların Gazze Şeridi'nden İsrail'e düzenlediği ve bir kadının yaşamını yitirdiği Kassam saldırısını, İslami Cihad'ın askeri kanadı El Kudüs Tugayları üstlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Akşam saatlerinde düzenlenen saldırıda atılan Kassam, sınırın yaklaşık 15 kilometre uzaklığındaki Moşav Yeşa'da bir eve doğrudan isabet etmişti.

İlk yardım ekipleri, Kassam kurbanı kadının 70 yaşında olduğunu, kadının oğluyla birlikte, yurtdışından bir akrabasını ziyarete geldiği sırada, bulunduğu evin hemen ötesine düşen Kassam ile öldüğü kaydedildi.

Kadının kimliğiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Saldırı, Mısır İstihbaratı Başkanı Ömer Süleyman'ın, Gazze Şeridi'ndeki fiili Hamas yönetimiyle İsrail arasında geçici bir ateşkes sağlanması için İsrail'de temaslarda bulunduğu sırada meydana geldi.

Sabah saatlerinde de 2 Kassam roketi, sınırın hemen yakınlarındaki 120 bin nüfuslu Aşkelon kentine isabet etmiş, roketlerden biri okulların ve çocuk yuvalarının bulunduğu alanın yakınına düşmüş, ancak okulların başlama saatine kısa süre kala gelen Kassamlar, herhangi bir yaralanmaya ya da ölüme neden olmamıştı. İkinci roket de Aşkelon Ulusal Parkı'na isabet etmişti.

4 gün önce de yine Necef'te, Kfar Aza'da 48 yaşındaki 4 çocuk babası bir İsrailli, evinin bahçesine isabet eden Kassam ile yaşamını yitirmiş, İsrail ordusu ise bunun üzerine Gazze'ye iki ayrı hava saldırısı düzenleyerek, 5 Hamas militanını öldürmüş, 4'ünü de yaralamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious