Gazze'ye hava saldırısı: 1 ölü

Gazze'ye hava saldırısı: 1 ölü.39487
  • Giriş : 07.05.2008 / 17:27:00

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin güney kesimine yakın Han Yunus yakınındaki Abasan'a öğleden sonra düzenlediği hava saldırısında, İslami Cihad'ın askeri kanadı El Kudüs Tugaylarından bir militan hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail ordusu askerleri, Abasan'da sabah saatlerinden bu yana hava ve karadan operasyonlarını sürdürüyor. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, öğleden sonra pilotsuz uçaklardan militanların üzerine 2 füze atıldı. Saldırıda bir militanın öldüğü, 7 kişinin yaralandığı bildirilirken, yaralılardan birinin durumunun kritik olduğu kaydedildi.

Bölgedeki yerel kaynaklar, Abasan'a tanklarla ve buldozerler desteğinde giren askerlerin Filistinli çiftçilerin arazilerine büyük zarar verdiğini belirtti.

Tankların, evleri ve militanların bulunduğu bölgeleri top ateşine tuttuğu ifade edilirken, sabahtan bu yana yaralananların sayısı 18 olarak verildi. Bunlardan 6'sının Hamas'ın İzzeddin El Kassam Tugayları üyesi olduğu bildirildi.

Öte yandan El Kudüs Tugayları, keskin nişancılarından birinin, Abasan'da tankın üzerinde bulunan bir İsrail askerini vurarak yaraladığını öne sürdü.

Hamas'ın El Kassam Tugayları da militanlarının Han Yunus'ta bir askeri vurduğunu duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious