Gazze'ye ne kadar bağış toplandı?

Gazze'ye ne kadar bağış toplandı?.41026
  • Giriş : 11.02.2009 / 07:25:00
  • Güncelleme : 10.02.2009 / 23:29:25

Uğur Dündar ve Beyazıt Öztürk'ün sahipliğini yaptığı Gazze'ye yardım programında yaklaşık 5 milyon toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gazze'de yaşanan drama sessiz kalmayan Türk halkı dün akşam Kanal D ve Star TV ekranlarındaki ortak yayında Gazze'ye yardım için yine insana verdiği değeri gösterdi.

Uğur Dündar ile Beyazıt Öztürk'ün birlikte sundukları yardım gecesinde Cem Davran, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Ayça Varlıer, Erkan Petekkaya ve Ercan Saatçi telefon aracılığıyla vatandaşların bağışlarını topladı. Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali de canlı yayına katılarak yardım kampanyalarının Türk Kızılayı üzerinden yürütülmesi gerektiğini dile getirdi.

TÜRK HALKININ VİCDANI SAAT GİBİ ÇALIŞIYOR

Kanal D ve Star TV ekranlarındaki ortak yayında Gazze için yardım toplayan Beyazıt Öztürk, Türk halkının yüceliğini şu sözlerle özetledi:

"Bizim insanımızı ayakta tutan en önemli hasret vicdanı değil mi? Vicdan yani sadece ve çok önemli bir şey. Bir ülkenin vicdanının saat gibi çalışır olması çok önemli. Çünkü ben çok korktum bir ara, o kadar çok yardım kampanyası düzenlendi ki televizyonlarda her yerde. Bi ara konuşmuştuk, 'İnsanların yardım güdüleri törpülenmesin' diye. Ne kadar vicdanlı bir toplumsa saat gibi çalışmaya devam ediyor."

2 saat süren yayında Gazze için yaklaşık 5 milyon TL bağış toplandı. İlk büyük bağışıda canlı yayına bağlanan Doğuş Holding CEO'su Hüsnü Akan Doğuş Holding adına 500 bin TL bağış yaparak gerçekleştirdi. Diğer bir 500 bin TL ise Doğan Grubu'ndan geldi. Bu bağışardan sonra Uğur Dündar2ın ise oldukça keyiflendiği gözlerden kaçmadı.

Kadir Topbaş canlı yayına bağlandı

Canlı yayına bağlanan diğer bir önemli isim ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları adına Gazze'ye atrdım kapmanyasına 420 bin lira bağışta bulunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*