Gebze Devlet hastanesi karantina altında

Gebze Devlet hastanesi karantina altında.11275
  • Giriş : 08.10.2008 / 23:11:00
  • Güncelleme : 08.10.2008 / 23:19:42

Kocaeli'nde faaliyet gösteren Autoliv fabrikasında çıkan yangın sırasında kimyasal nedeniyle elleri yanan bir işçi kaldırıldığı Fatih Devlet Hastanesi'nde karantinaya alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gebze Fatih Devlet Hastanesi karantinaya alındı. Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde faaliyet gösteren Autoliv fabrikasında çıkan yangın sırasında kimyasal nedeniyle elleri yanan bir işçi kaldırıldığı Fatih Devlet Hastanesi'nde karantinaya alındı.

Bugün akşam saatlerinde Çayırova ilçesine bağlı TOSB Organize Sanayii Bölgesi'nde faaliyet gösteren Autoliv fabirikasının üretim bölümünde bilinmeyen bir sebepten dolayı çıkan yangın kısa bir sürede büyüdü.

Yangına ilk önce fabrika çalışanları, daha sonra TOSB, GOSB ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiyleri müdahle ettiler. Çıkan yangın sırasında elleriyle kimyasal bir maddeye temas etmesi sonucu yaralanan fabrika çalışanlarından Murat Arı, Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada kimyasal yanık teşhi konulan Arı dışında hastanenin acil bölümü boşaltılarak karantinaya alındı.

Gelen ambulanslar dahil acil hastaların tamamı başta Darıca Devlet Hastanesi olmak üzere diğer hastanelere yönlendirildi. Rutin Kimyasal zehirlenme ile ilgili müdahele yapılan Arı, daha sonra İstanbul'da faaliyet gösteren Umut Hastanesi'ne sevkedildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Autoliv fabrikasında yetkili Türk Metal Sendikası Gebze Şube Başkanı Şeref Özcan, Arı'nın sağlık durumunun iyi olduğunu, kimyasal bir zehirleme olmadığını söyledi. Arı'nın sevk edilmesinden sonra Fatih Devlet Hastanesi'ndeki karantina durumu kaldırılarak normal faaliyetne devam ederken, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*