Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu ihaleye çıktı

Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu ihaleye çıktı.13608
  • Giriş : 25.03.2008 / 20:00:00
  • Güncelleme : 25.03.2008 / 20:02:41

Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Gebze–Orhangazi–İzmir (İzmit Körfez geçişi köprüsü ve bağlantı yolları dahil) Otoyolunu, yap-işlet-devret modeli kapsamında yaptıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Otoyolun yapım, işletim ve devri işi ihalesi, kapalı teklif alma usulü ile 7 Ekim 2008 tarihinde saat 14.30'da Karayolları Genel Müdürlüğünde yapılacak.

İstekliler ihale dosyasını, 7 Nisan 2008 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü Otoyolları Dairesi Başkanlığından görebilecekleri gibi aynı yerden bedeli mukabili temin edebilecekler.

Söz konusu işe ait geçici teminat tutarı, teklif edilecek yatırım bedelinin binde üçü olarak belirlendi.

Teklifler, en erken ihale tarihinden 7 gün öncesinden başlamak üzere, ihale tarihinde saat 14.00'e kadar Karayolları Genel Müdürlüğü Keşif ve Şartname Şubesi Müdürlüğünde bulunan Görevlendirme Komisyonu Başkanlığına verilecek.

Söz konusu ihale ile Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez geçişi köprüsü ve bağlantı yolları dahil) Otoyolunun finansmanının temin edilmesi, projelendirilmesi, yapımı, işletimi, bakımı ve onarımı ile sözleşme süresi sonunda her türlü borç ve taahhütlerden ari olarak bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda ve bedelsiz olarak idareye devredilmesi gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious