Gebze'de akıl almaz vahşet

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde çeşitli suçlardan sabıkalı üç kişi, 22 yaşındaki Coşkun Kaya'yı (22) ellerini ve ayaklarını telle bağladıktan sonra üzerine tiner dökerek yaktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gebze'nin Yavuz Selim Mahallesi'nde eskiden cephanelik alan olarak kullanılan Beylikdağı'nda çalılık alanda dün akşam saat 22:00 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti. Çekirdek yiyen Coşkun Kaya, üç kişi tarafından önce bıçaklandı, daha sonra da kolları ve bacakları telle bağlanıp üzerine tiner dökülerek yakıldı. Olaydan sonra zanlılar kayıplara karışırken, alevler içinde kalan Coşkun Kaya çalılar içinde acıyla bağırarak ve yangını söndürmek için yuvarlanmaya başladı.

O esnada Beylikdağı'nın eteklerinde bira içen 3 kişinin fark ettiği Coşkun Kaya, kendilerinden cep telefonuyla babasına haber verilmesini istedi. Haberi alan Baba Mustafa Kaya, halen üzerinden dumanlar yükselen oğlunu ambulansla Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Vücudunun tamamı çeşitli derecelerde yanan ve 27 bıçak darbesi bulunan Coşkun Kaya, ilçede yanık yoğun bakım ünitesi bulunan hastane olmadığı, İstanbul ve Kocaeli'ndeki diğer hastanelerde de yer bulunamadığı için Fatih Devlet Hastanesi'nde acılar içinde kıvranarak, boş yer bulunur ümidiyle 14 saat bekletildi.

Polise ifade veren Coşkun Kaya kendisini yakan kişilerin isimlerini verdi. 8 ay önce askerden geldiği öğrenilen Coşkun Kaya, 14 saat yaşam mücadelesi verdikten sonra yaşamını yitirdi.

Coşkun Kaya'nın tershanede işçi olarak çalıştığı öğrenildi. Üç şahıs tarafından iki ay önce yolunun kesildiği ve kendisinden haraç alınmak istendiği belirtildi. Baba Mustafa Kaya, oğlunu yakanların daha önce önünün kesilerek kendisinden haraç isteyenler olduğunu hatırlatarak, "Oğlum alnının teriyle kazandığı parayla geçiniyordu. Kuru bir maaşı vardı. Bu şahıslar daha önce de oğluma bıçak çekip parasını almak istediler. Oğlum onların elinden kurtulmak için kendilerine silah çekti. Onlar da bırakıp kaçtı. Oğlumu bu yüzden öldürdüler" diye konuştu.

ZANLILAR BEYLİKDAĞI'NDA ABLUKA ALTINA ALINDI

Öte yandan bir gencin üzerine tiner dökülerek yakılması ve bu gün öğlen saatlerinde Eski Çarşı'da gelişigüzel silah atılması üzerine harekete geçen polis, azılı suçluların kaçtığı belirtilen Beylikdağı'nı abluka altına aldı. Birlikte hareket eden Özel Harekat ve Gebze polisi Beylikdağı'nı didik didik taramaya başladı. İki olaya karışan zanlıların Beylikdağı'nda olduğu ihbar alan Gebze polisi, eskiden cephanelik olarak kullanılan alanın dört bir tarafını sardı. Gebze'deki polis gücünün yarısından fazlasının seferber edilerek bu bölgeye yığılırken İzmit'ten destek Özel Harekat ekipleri de bölgeye çağrıldı.

Emniyet güçleri bir tarafta çalılık alanın etrafında zanlıların kaçma ihtimali üzerinde nöbet tutarken diğer taraftan da Özel Hareket ekipleri ve diğer polisler otomatik silahlar ve gece görüşü dürbünlerinin yardımıyla bölgeye didik didik taramaya başladı.

Öğlen saatlerinde başlayan operasyon halen devam ediyor. Özel harekatçıler ellerinde keskin menzilli silahlarla bölgede aramalarını sürdürüyor. Kaçan zanlıların silahlı olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious