Gebze'de Polis Memuru Ağır Yaralandı

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Gebze'de polisle hırsızlık zanlıları arasında çıkan çatışmada bir polis memuru vurularak ağır yaralandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde, polisi fark edip girdikleri evin balkonundan atlayarak kaçan hırsızlık zanlılarıyla polis arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada bir polis memuru, zanlıların silahından çıkan kurşunlarla yaralandı.

Olay, İstasyon Mahallesi'nde saat 24:00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre olay şöyle gelişti: Talet T. (48) ve yanında kimliği belirlenemeyen bir kişi saat 22:00 sıralarında İstasyon Mahallesi 1410 Sokak, Numara 14 adresindeki Günnaz Akduman'a ait ikinci katta bulunan eve girdi. Hırsızlık zanlıları, Günnaz Akduman tarafından fark edilince pencereden atlayarak evden uzaklaştı. Aynı eve girmeye kararlı olan şahıslar, 2 saat kadar sonra yine geri gelince, evde annesi ve kızı ile birlikte bulunan ev sahibi Günnaz Akduman, polise haber verdi. Bunun üzerine eve 1 kilometre mesafedeki İstasyon Polis Merkezi'nden iki polis memuru ekip otosu ile evin önüne geldi. Zanlılar polisi fark edince evin balkonundan altlayıp kaçamaya başladı.

Polisin dur ihtarına uymayan hırsızlık zanlıları silaha sarıldı. Çıkan çatışmada zanlılar, Gebze'ye kısa bir süre önce tayin olan polis memuru Yunus Yener'i (33) karnından ve bacağından kurşunla yaraladı. Polis memuru çevredeki vatandaşlar ve mesai arkadaşı tarafından ekip otosuna bindirilerek Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yener, buradan da İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada ameliyata alınan Yener'in hayati tehlike atlattığı öğrenildi.

Olay sonrası bölge polis tarafından ablukaya alındı. Polis memuru yaralayıp kaçmayı başaran hırsızlık zanlılarından Talet T., vatandaşların yardımları ile İstasyon Caddesi Numara 90'daki Gür Apartmanı'nın bahçesinde saklandığı kuytu yerde 7.65 mm. çapındaki ruhsatsız tabanca ile birlikte yakalandı. Kimliği belirlenemeyen diğer zanlının yakalanması için istirahattaki polisler de göreve çağırıldı. Sabah saatlerine kadar süren arama çalışmaları sonuç vermedi.

Polis, olay yerinde onun üzerinde 7.65 mm çapında mermi kovanı ve 1 adet 9 mm çapında şarjör buldu. Polis tarafından yakalanan Talet T.'nin, polisin açtığı karşı ateşte ayağından hafif şekilde yaralandığı öğrenilirken, yakalandığı esnada da alkolün veya uyuşturucu hapın etkisinde olduğu ileri sürüldü. Talet T.'nin iki ayrı hırsızlık suçundan da sabıkalı olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious