Gebze'de rüşvet operasyonu:21 gözaltı

Gebze'de rüşvet operasyonu:21 gözaltı.10817
  • Giriş : 18.01.2009 / 16:48:00
  • Güncelleme : 18.01.2009 / 16:48:15

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, ''rüşvet aldıkları ve görevlerini kötüye kullandıkları'' iddiasıyla adliyeye sevkedilen, aralarında tapu sicil müdürü ve müdür vekilinin de bulunduğu 21 kişiden 13'ü tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, ''rüşvet aldıkları ve görevlerini kötüye kullandıkları'' iddiasıyla adliyeye sevkedilen, aralarında tapu sicil müdürü ve müdür vekilinin de bulunduğu 21 kişiden 13'ü tutuklandı, 3 kamu görevlisi ile 5 emlak komisyoncusu ise serbest bırakıldı.

Gebze Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan ve adliyeye sevkedilen Darıca Tapu Sicil Müdürü Ali Rıza Kılıç, Dilovası Tapu Sicil Müdür Vekili Mustafa Salih Yeğin ve tapu müdürlüklerinde çalışan kamu görevlileri Fevzi Çelik, Sami Genç, Hüseyin Aydın, Sefer Agdaşan, Tolga Bilici, Şükrü Bakırcı, Mehmet Bilen, Birgül Demirtürk, Zennure Bayal, Ali Özel Kılıçer ile Muhammed Cihat Demirtaş, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar. Adliyeye sevkedilen zanlılardan 3 kamu görevlisi ile 5 emlak komisyoncusunun ise savcılıkça serbest bırakıldıkları bildirildi.

Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçeleri tapu sicil müdürlüklerinin yer aldığı 1 ve 2 nolu tapu sicil müdürlüklerinde, ''tapu işlemlerini hızlandırmak için rüşvet verdiği'' ileri sürülen emlak komisyoncuları ile rüşvet aldığı öne sürülen kamu görevlilerine yönelik operasyon düzenlenmiş ve operasyonda 27 kişi gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından 21 kişi, geniş güvenlik önlemleri altında Gebze Adliyesi'ne sevkedilmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*