Gebzeliler İtalya'ya başsağlığı dileyecek

Gebzeliler İtalya'ya başsağlığı dileyecek.19325
  • Giriş : 14.04.2008 / 12:53:00

Gebzeliler, ilçenin Tavşanlı köyü Ballıkayalar mevkisinde tecavüz edilerek öldürülen İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualino di Marineo için ailesi ve İtalyan halkından özür dilemeye hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pippa Bacca'nın öldürülmesini Türk halkı adına şiddetle kınadıklarını belirtti.

İtalyan sanatçının başlattığı “barış yolculuğunu” devam ettirmek istediklerini ifade eden Pehlivan, “Orta Doğu'da yaşanan savaşlarda mağdur olan ülkelere dikkati çekmek ve barışa katkı sağlamak amacıyla gelinlik giyerek yola çıkan İtalyan sanatçının Gebze'de öldürülmesi, biz Gebzelileri fazlasıyla üzdü. Gebze'nin dünyada bu tür bir haberlerle anılması çok kötü” dedi.

Gebzeliler olarak özür amacıyla bir şeyler yapmak istediklerini dile getiren Pehlivan, “Pippa Bacca'nın ailesine ve İtalyan Başkonsolosluğuna özür mahiyetinde ziyaretinde bulunmak, sanatçının sürdürdüğü barış yolculuğunu devam ettirmek ya da Gebze'ye bir barış anıtı dikmek gibi düşüncelerimiz var. Bu konuyu Gebze'deki sivil toplum kuruluşlarıyla değerlendirip, ona göre hareket edeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan, Gebze'de yaşayan çok sayıda kişinin yerel gazeteleri telefonla arayarak ya da mail göndererek, olayı kınadıklarını, İtalyan sanatçının Gebze'de öldürülmesinden dolayı “Dünyada Gebze'nin adının kötüye çıktığını”, yaşadıkları yerin “kötü” olarak anılmasından duydukları rahatsızlıkları dile getirdikleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious