'Gece yarısı zenginlerine izin vermeyeceğiz'

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, hükümetin "gece yarısı zenginleri"ne izin vermeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir dizi açılış ve ziyaret için Samsun'a gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nda partililere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'de güveni sarsıp suni krizler meydana getirmek isteyen gece yarısı zenginlerinin olduğunu söyledi. Bu kişilerin eski hükümetler döneminde ekonomik krizler meydana getirip gece yarılarında vurgun yaptıklarını hatırlatan Coşkun, ülke üzerinde aynı oyunların oynanmak istendiğini kaydetti. Hükümet olarak bu kişilere taviz vermeyeceklerini dile getiren Bakan Coşkun, erken seçim tartışmalarına da değindi.

Türkiye'de erken seçime karar verecek olanların kendileri olduğunu vurgulayan Coşkun, seçimlerin zamanında yapılacağını yineledi. Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyeleği konusunda nihai kararı vereceğini söyleyen Ali Coşkun, "Biz o kriterleri tutturduğumuz anda AB'ye tam üye olmaya onlar değil bizim milletimiz karar verecek. Kimsenin endişeli olmasın. Avrupa, Türkiye'siz yapamaz. Ve alınan kararlar da bizi rencide edecek kararlar değil. 35 tarama bittikten sonra bir müzakere süreci açıldı kapandı. Şimdi de önümüzdeki günlerde sanayi politikalarına yönelik müzakereler yapılacak. 8 taneyi sonra görüşelim dediler. Daha 25 tane var. 25 taneyi görüşene kadar onlar da sonra görüşülsün. Yol boyu daha neler olacağını bilmiyoruz. Onun için bunlar istismar ediliyor." diye konuştu.

AK Partili kadınların da katıldığı toplantıda Bakan Coşkun, kadınlara övgüler yağdırdı. Yaptığı espri ile kadınlardan alkış toplayan Bakan Coşkun, "Kadın her şeyin üstündedir ama evin içinde aile reisi erkektir. Onun için evde son sözün erkekte bitmesi lazım. Mesela bizim evde öyle. Son söz erkekte bitiyor. Sen bilirsin hanım diyorum." şeklinde konuştu.

Partili kadınlar ise Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun'u yakından takip ettiklerini kaydetti. Samimi bir ortamda geçen toplantı, AK Parti Samsun İl Başkanı Ali Akyüz'ün Bakan Ali Coşkun'a üzerinde Bandırma Vapuru kapartması bulunan plaketi vermesiyle sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious