Gecelikle balık tutmaya 5 ay hapis

Gecelikle balık tutmaya 5 ay hapis.9759
  • Giriş : 24.06.2008 / 18:43:00

Bu kadın gecelikle Galata Köprüsü'nde bir daha balık tutmaya giderse hapse girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galata Köprüsü'nde uygunsuz giysiyle balık tutarak çevreyi rahatsız ettiği iddiasıyla yargılanan kadın 5 ay hapis cezasına çarptırıldı, ceza ertelendi.

İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Gülcan Köse ve avukatı katılmadı.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Galata Köprüsünün özel güvenlik görevlisi Gökhan Gülbahar, Gülcan Köse'nin olay günü saat 11.30'da balık tutma malzemeleriyle köprüye geldiğini anlattı.

Gülbahar, ''Üzerinde gecelik türünde vücudunu gösteren bir giysi vardı. Benim de dikkatimi çekti, ancak müdahale etmedim. Hareketleriyle de vücudunu teşhir ediyordu. Bir süre sonra köprüden geçenler şikayet etmeye başladı. Ben de bayanı uyardım. Bana, 'ben polisim, sen işine bak' dedi'' şeklinde ifade verdi.

Bunun üzerine olay yerine polis çağırdığını belirten Gülbahar, polislerin gelmesinin ardından sanığın polis olmadığının anlaşıldığını ifade etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme, köprüye balık tutmak için giden Gülcan Köse'nin, çevreden gelip geçenleri rahatsız edecek ve cinsel organını teşhir edecek şekilde kıyafetler giydiğini bildirdi.

Köse'yi, ''hayasızca hareketler'' başlığını taşıyan TCK'nın 225. maddesi uyarınca 6 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanığın mahkemeye karşı tutumunu indirim sebebi sayarak cezayı 5 ay hapse indirdi.

Mahkeme, sanığın tekrar suç işlemeyeceği konusunda kanaat oluştuğunu belirterek, Köse'nin 5 aylık hapis cezasının, 1 yıllık denetim süresinde bir daha suç işlememesi koşuluna bağlı olarak ertelenmesine hükmetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious