Geçerli 3 oydan 2'sini aldı muhtar oldu

Geçerli 3 oydan 2'sini aldı muhtar oldu.12106
  • Giriş : 23.04.2009 / 18:08:00

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Saraycık köyünde 80 kişinin oy kullandığı muhtarlık seçimini, geçerli 3 oydan 2'sini alan aday kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, eski muhtar Hüseyin Aslan'ın aday olmadığı seçimlerde, İsmail Çakır tek aday olarak seçimlere girdi.

Ancak, seçim sabahında köylülerin ikna çabaları sonucu, eski muhtar da yeniden aday oldu.

Seçim sonucunda, 83 seçmeni bulunan köyde kullanılan 80 oyun 45'ini alan İsmail Çakır muhtar seçildi.

Seçimin ardından, Hüseyin Aslan, yeni muhtar Çakır'ın isminin, muhtar azaları ile aynı kağıda yazıldığını belirterek ilçe seçim kuruluna itirazda bulundu.

Bunun üzerine, yeniden yapılan sayım sonucunda, Çakır'ın isminin, azalarla birlikte yazıldığı tespit edilen 43 oy geçersiz sayıldı. Aynı şekilde, eski muhtar Aslan'ın isminin de çizgili bir kağıda yazılmış olması nedeniyle, ona verilen 34 oy da kabul edilmedi.

Yapılan yeni sayım sonucunda, İsmail Çakır'a verilen oylardan 2'si, Hüseyin Aslan'a verilen oylardan ise 1'i geçerli sayıldı.

İsmail Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin evde hazırladığı oy pusulasında, ismini azalarla aynı kağıda yazdığını, diğer adayın da bir öğrencinin defterinden koparılan çizgili kağıda isminin yazıldığını, bu nedenle oyların geçersiz sayıldığını söyledi.

Çakır, tüm bu şartlara rağmen muhtar olduğu için mutlu olduğunu ifade ederek, azalık seçimlerinin 7 Haziranda tekrarlanacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*