Gediz için 4 vali işbirliği yaptı

Gediz için 4 vali işbirliği yaptı.10022
  • Giriş : 29.05.2009 / 21:45:00

Gediz Havzası için İzmir Valisi Cahit Kıraç, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Uşak Valisi Kayhan Kavas ve Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Manisa'da yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa İl Genel Meclisi Salonu'nda düzenlenen toplantıya, İl Genel Meclisi Başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları da katıldı.

Gediz Havzası İlleri Çevre Koruma Hizmet Birliği Başkanı ve Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Gediz Nehri'nin eski haline dönmesinin sağlanmasıyla, ovanın bereketinin geri geleceğini söyledi.

Vali Güvenç, birliğe üye belediyelerin 2009 yılı içinde arıtmaların projelerini mutlaka tamamlaması gerektiğini hatırlatarak, ''Ekim ayında Çevre ve Orman Bakanımız sayın Veysel Eroğlu başkanlığında kapsamlı bir toplantı daha yapılacak. İller Bankası belediyelere proje konusunda yüzde 75 oranında kredi veriyor. Bakanlıktan gelecek hibe fonları ile işimiz daha da kolay olur'' dedi.

İzmir Valisi Cahit Kıraç da birliğin amacının nehri eski haline getirerek, organik tarıma katkı sağlamak olduğunu bildirdi.

Gediz Nehri'nin bugün insan sağlığını tehdit eder durumda bulunduğunu kaydeden Vali Kıraç, ''Biz İzmir olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Kemalpaşa'da düzensiz depolama alanlarını kapattık. Nehrin geçtiği her bölgede insanlar üzerlerine düşeni yapmalılar. Manisa, Uşak ve Kütahya illerinin de üzerine düşeni yapması halinde 2012 yılında Menemen'de Gediz Nehri'nin kıyısında balık keyfi yapabilecek hale gelinebilir'' diye konuştu.

Uşak Valisi Kayhan Kavas, birliğin AB'nin fonlarından yararlanması gerektiğini, aksi halde istenilen verimin alınamayacağını savundu.

Genel kurulda, Birlik Başkanlığına Manisa Valisi Celalettin Güvenç yeniden seçildi. Birinci Başkan Vekilliğine Uşak Valisi Kayhan Kavas, İkinci Başkan Vekilliğine Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün getirildi.

Birlik Encümeni üyeliklerine Serdar Değirmenci, Yılmaz Öngider, Halil İbrahim Karahan, Yaşar Leblebici ve Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan seçildi.

Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu ise Rıdvan Karakaya, İbrahim Ünsal, Halil İbrahim Karahan, Sabri Şahin ve Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı'dan oluştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*